Na Arcibiskupském gymnáziu zahájili nový školní rok

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace8. 9. 2022, 14.15

Vstoupit správným krokem do nového školního roku. Také to bylo cílem studentů a zaměstnanců Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži (AG), kteří se v pondělí 5. září zúčastnili zahajovací mše svaté v blízkém kostele sv. Mořice. Slavnostní liturgii celebroval biskup Josef Nuzík.

image:Image 17/source/orig/16173_13488_0_220901-ag-skolni-rok-0.jpg

V promluvě povzbudil přítomné, aby se méně srovnávali s druhými, což často přináší zklamání a zbytečné napětí. Každý člověk je originál a má své jedinečné dary, které může využívat pro dobro své i ostatních.

Do mše svaté se promítla také ožehavá témata současnosti. Během přímluv studenti a zaměstnanci prosili nejen za ukončení války na Ukrajině, ale také za politiky a státníky či spoluobčany, kteří se cítí ohroženi rostoucími cenami energií a dnešní nelehkou dobou.

V závěru bohoslužby, kterou zpěvem doprovázela schola AG, pozdravil všechny přítomné školní kaplan P. Petr Káňa. Krátké slovo ke studentům pronesl také ředitel školy Jan Košárek, který více než 550 přítomným studentům popřál odvahu měnit svět k lepšímu, podobně jako jej dokázali změnit apoštolové.

Pondělní den patřil kromě zahajovací mše svaté také tradičním třídnickým hodinám. Zatímco nově nastupující primáni a prváci pokračovali v setkání se svými třídními učiteli také po mši svaté, ostatní studenti nezaháleli, a ještě ten den se v odpoledních hodinách zapojili do standardní výuky.

Matěj Maděra, AG

Církevní školství

image:Image Communio ecclesiarum – očištění paměti
Communio ecclesiarum – očištění paměti