Nelze budovat bratrství, pokud nezamezíme násilí, které sytilo holocaust, říká papež

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 1. 2023, 11.26

V závěru dnešní generální audience papež František připomněl páteční Mezinárodní den vzpomínky na oběti holocaustu. Zmínil se rovněž o svém ranním setkáním s Ukrajinskou radou církví a náboženských společností a vyzval ke každodenní modlitbě za konečné dosažení míru na Ukrajině.

image:Image 23/source/orig/22751_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-37.jpeg
Vatican Media

V pozdravech ke všem jazykovým skupinám, které se zúčastnily dnešní generální audience v aule Pavla VI., papež František upozornil na vrcholící Týden modliteb za jednotu křesťanů. „Povzbuzuji vás, aby každý ve svém životním stavu vyhověl nárokům, kladeným křesťanskou jednotou, které pro nás vyplývají ze křtu. Buďme si vědomi daru této svátosti a jednejme, modleme se a nabízejme každodenní oběti za jednotu všech Kristových věřících.“

Na pátek 27. ledna připadne Mezinárodní den obětí holocaustu, který připomíná osvobození koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau. „Paměť na vyhlazení milionů Židů a lidí jiného vyznání nelze zahladit ani popřít. Nemůže existovat trvalé úsilí o společné budování bratrství, pokud se nejprve nerozptýlí nenávist a násilí, jimiž se sytily hrůzy holocaustu.“

A konečně papež František vyzval, aby z našich myšlenek a modliteb nevymizela trýzněná a sklíčená Ukrajina. „Dnes ráno jsem se setkal s představiteli různých vyznání, přítomných na Ukrajině, kteří mi jednotně vyprávěli o bolesti onoho národa. Nezapomínejme se denně modlit za konečně nastolení míru na Ukrajině.“

Papež František

image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Impulzy papeže Františka