Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež připomíná Ukrajinu před svou návštěvou Marseille

Autor: Deborah Castellano Lubov Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 9. 2023, 19.35
TiskTisk

Při nedělní modlitbě Anděl Páně papež František vyzval k míru pro týraný ukrajinský lid a všechny země zmítané válkou a připomněl svou nadcházející dvoudenní apoštolskou cestu do francouzského města Marseille, kde uzavře konferenci "Rencontres Méditerranéennes".

Papež František připomněl svou nadcházející apoštolskou cestu do francouzského Marseille, která se uskuteční tento pátek, a nabídl svou blízkost válkou zmítanému ukrajinskému lidu a všem lidem ve válečných zemích.

Návštěva Marseille na Rencontres Méditerranéennes

Papež František uskuteční tento pátek a sobotu dvoudenní návštěvu jihofrancouzského města Marseille, aby uzavřel "Středomořská setkání" (Rencontres Méditerranéennes), na nichž se 17.-24. září 2023 setkávají biskupové a mladí lidé z celého Středomoří.

Svatý otec ocenil nadcházející návštěvu jako příležitost k podpoře bratrství, a to prostřednictvím setkání, na nichž se sejdou zástupci z regionu. Návštěva ve dnech 22.-23. září bude 44. apoštolskou cestou papeže Františka do zahraničí poté, co začátkem tohoto měsíce vykonal apoštolskou návštěvu Mongolska.

Podpora míru, integrace a spolupráce

Papež označil Setkání za "krásnou iniciativu" a poznamenal, že se "vine důležitými středomořskými městy a spojuje církevní a občanské představitele, aby podpořili cesty míru, spolupráce a integrace kolem mare nostrum, se zvláštním zřetelem na fenomén migrace".

"Představuje," zdůraznil Svatý otec, "výzvu, která není snadná, jak vidíme i ze zpráv těchto dní, ale které je třeba společně čelit." To je, jak zdůraznil, "nezbytné pro budoucnost všech", která "bude prosperující pouze tehdy, bude-li postavena na bratrství, na důstojnosti člověka a na prvním místě na konkrétních lidech, zejména těch nejpotřebnějších".

Utrpení Ukrajiny a zemí, kde se válčí

Svatý otec dále připomněl týraný lid Ukrajiny a znovu vyzval k míru ve válkou ničené zemi a ve všech zemích, kde se válčí.

"Nadále se modlíme za týraný ukrajinský lid a za mír v každé válkou zmítané zemi."

Papež František od vypuknutí války před více než rokem a půl, kdy na Ukrajinu vpadlo Rusko, adresoval různé výzvy k ukončení války a důsledně vyzýval k míru. Papež vyslal své zástupce a zásoby pomoci, posléze i vyslance, včetně kardinála Mattea Zuppiho, aby usilovali o mír.

Začátkem tohoto měsíce se Svatý otec setkal se členy synody ukrajinské řeckokatolické církve a vyzval křesťany, aby zasvětili říjen modlitbám za mír a smíření na Ukrajině.

Focusy

Papež František Promluvy papeže Františka

Mohlo by vás zajímat

image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
Cena: 134 Kč
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
Cena: 314 Kč
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
Cena: 161 Kč
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
Cena: 224 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou