Papež připomíná Ukrajinu před svou návštěvou Marseille

Autor: Deborah Castellano Lubov Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 9. 2023, 19.35

Při nedělní modlitbě Anděl Páně papež František vyzval k míru pro týraný ukrajinský lid a všechny země zmítané válkou a připomněl svou nadcházející dvoudenní apoštolskou cestu do francouzského města Marseille, kde uzavře konferenci "Rencontres Méditerranéennes".

Papež František připomněl svou nadcházející apoštolskou cestu do francouzského Marseille, která se uskuteční tento pátek, a nabídl svou blízkost válkou zmítanému ukrajinskému lidu a všem lidem ve válečných zemích.

Návštěva Marseille na Rencontres Méditerranéennes

Papež František uskuteční tento pátek a sobotu dvoudenní návštěvu jihofrancouzského města Marseille, aby uzavřel "Středomořská setkání" (Rencontres Méditerranéennes), na nichž se 17.-24. září 2023 setkávají biskupové a mladí lidé z celého Středomoří.

Svatý otec ocenil nadcházející návštěvu jako příležitost k podpoře bratrství, a to prostřednictvím setkání, na nichž se sejdou zástupci z regionu. Návštěva ve dnech 22.-23. září bude 44. apoštolskou cestou papeže Františka do zahraničí poté, co začátkem tohoto měsíce vykonal apoštolskou návštěvu Mongolska.

Podpora míru, integrace a spolupráce

Papež označil Setkání za "krásnou iniciativu" a poznamenal, že se "vine důležitými středomořskými městy a spojuje církevní a občanské představitele, aby podpořili cesty míru, spolupráce a integrace kolem mare nostrum, se zvláštním zřetelem na fenomén migrace".

"Představuje," zdůraznil Svatý otec, "výzvu, která není snadná, jak vidíme i ze zpráv těchto dní, ale které je třeba společně čelit." To je, jak zdůraznil, "nezbytné pro budoucnost všech", která "bude prosperující pouze tehdy, bude-li postavena na bratrství, na důstojnosti člověka a na prvním místě na konkrétních lidech, zejména těch nejpotřebnějších".

Utrpení Ukrajiny a zemí, kde se válčí

Svatý otec dále připomněl týraný lid Ukrajiny a znovu vyzval k míru ve válkou ničené zemi a ve všech zemích, kde se válčí.

"Nadále se modlíme za týraný ukrajinský lid a za mír v každé válkou zmítané zemi."

Papež František od vypuknutí války před více než rokem a půl, kdy na Ukrajinu vpadlo Rusko, adresoval různé výzvy k ukončení války a důsledně vyzýval k míru. Papež vyslal své zástupce a zásoby pomoci, posléze i vyslance, včetně kardinála Mattea Zuppiho, aby usilovali o mír.

Začátkem tohoto měsíce se Svatý otec setkal se členy synody ukrajinské řeckokatolické církve a vyzval křesťany, aby zasvětili říjen modlitbám za mír a smíření na Ukrajině.

Papež František Promluvy papeže Františka

image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Dobrý život