Neznámý pachatel zapálil německou ubytovnu pro uprchlíky, církev čin odsoudily

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace21. 10. 2022, 10.21

Představitelé katolické a evangelické církve odsoudili středeční úmyslný požár v centru pro uprchlíky u Wismaru na severu Německa, kde byli ubytovaní lidé z Ukrajiny.

image:Image 19/source/orig/18075_pozar.jpg
Foto: Pixabay

„Hledali v naší zemi ochranu před válkou a strachem a nyní jsou zklamaní a znovu vystrašení," prohlásil včera zástupce Německé biskupské konference pro uprchlíky hamburský arcibiskup Stefan Heße. "Pokud by se potvrdilo podezření ze žhářství z důvodu xenofobie, bylo by to strašné," řekl také. Když ve středu večer v centru vypukl požár, nacházelo se v něm 14 uprchlíků z Ukrajiny, včetně dětí a mladých lidí. Všichni včetně tří zaměstnanců místní pobočky Červeného kříže stihli dům včas opustit. Kvůli nápisu s hákovým křížem na vstupní ceduli policie předpokládá politický motiv činu.

Evangelický biskup Christian Stäblein rovněž vyjádřil svůj šok z útoku na ukrajinské běžence. "Musíme se za ně postavit. Ti, kdo útočí na uprchlíky, útočí na nás všechny," zdůraznil biskup. Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová uvedla, že policie čin vyšetřuje. Poděkovala záchranným složkám, že se všechny osoby podařilo z domu zachránit.

Zdroj: Kathpress

Válka na Ukrajině Biskupové