Oderská církevní škola uzavřela školní rok úspěchy

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace13. 7. 2023, 16.37

Budova Střední pedagogické a střední zdravotnické školy sv. Anežky České v Odrách se po ukončení školního roku dočasně vyprázdnila. Konec školního roku tam byl ve znamení větších událostí, úspěchů i mezinárodních zkušeností.

image:Image 38/source/orig/37190_25359_0_442.jpg
Mše svatá na závěr školního roku, kterou sloužil P. Jan Slepička
Foto: školní Facebook

Něco končí a něco začíná. Takové už jsou konce školního roku. V případě oderské střední školy se jedna podstatná změna týkala školního kaplana. Jáhen Jan Slepička totiž přijal koncem června kněžské svěcení a už den po své primici slavil mši svatou na závěr školního roku s oderskými studentkami a studenty. Žáci, se kterými prožil poslední rok, nechyběli ani na jeho primici v Ostravě-Zábřehu.

Červen se povedl školnímu sboru DATIO. Ten se 3. června 2023 účastnil jubilejního 50. ročníku Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní. Oderský sbor soutěžil v kategorii mládežnických sborů do 21 let. Děvčata pod vedením pana sbormistra Mgr. Borise Nykla získala úžasné stříbrné pásmo a stříbrnou medaili. O necelé tři týdny později se sbor vypravil do Žiliny na přehlídku Voce magna, odkud si studenti navzdory početnímu oslabení odvezli bronzové pásmo a navrch k tomu nové zkušenosti a zážitky ze sousední země.

A to nebyla jediná zkušenost oderské školy se zahraničními pobyty. Na konci školního roku se totiž skupina studentek vypravila do španělské Granady. Kromě praxe v zařízeních pro děti ve věku od čtyř měsíců do tří let šestice studentek stihla také prozkoumat palácový komplex Alhambra, vykoupat se v moři a objevit další zajímavosti ze španělské kultury. Zahraniční pobyt absolvovaly také vyučující cizích jazyků.

Škola se také radovala z úspěchů v soutěžích. Studentka pedagogického lycea Crystal Serafima Sall se zvládla kvalifikovat až do celostátního kola v konverzační soutěži v anglickém jazyce. V národním kole obsadila 13. místo. Její spolužačka Soňa Rušarová zase pronikla na první místo v německojazyčné soutěži, kterou pořádala Slezská univerzita v Opavě.

Všechny aktuální novinky najdete na webu školy: www.cssodry.cz. A další novinky na sebe zřejmě nenechají dlouho čekat. Blíží se totiž nástup nových prvních ročníků. Rodiče studentů a studentek už v červnu absolvovali úvodní informační setkání.

Církevní školství

image:Image Nad evangeliem podle Marka