Oderská škola sv. Anežky v ostravsko-opavské diecézi zve budoucí studenty: Přijďte se podívat!

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace7. 11. 2023, 7.00

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách srdečně zve nové zájemce o studium. Den otevřených dveří ve čtvrtek 9. listopadu zahájí školní sbor DATIO. Následují ukázky přijímacích zkoušek a slovo dostanou také současní studenti.

image:Image 45/source/orig/44868_28734_0_tallinn_nmst.jpg
Studenti z Oder, kteří zpívají ve školním sboru DATIO, se v září vydali do Skandinávie. Koncertovali mj. na pozvání Velvyslanectví ČR v Helsinkách. Na fotce je DATIO na náměstí v estonském Talinnu.

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách srdečně zve všechny zájemce o pedagogické a zdravotnické obory na Den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 9. listopadu od 10:00 do 17:00 hodin. Pro zájemce o obor Předškolní a mimoškolní pedagogika bude připravena v 10:15 ukázka školních přijímacích zkoušek ze zdatností v HV, VV, TV a mluvních dovednostech, tyto zkoušky bude také možné nanečisto vyzkoušet. K dispozici je také gymnaziální obor Pedagogické lyceum, jehož absolventi získávají oproti běžnému gymnáziu navíc dvě odborné kvalifikace – Pedagog volného času a Asistent pedagoga.

Vítaní jsou také zájemci o zdravotnické obory, škola nabízí dva již tradiční obory: učební obor Ošetřovatel a maturitní obor Praktická sestra. Čtvrtým rokem rozšiřuje nabídku maturitní obor Masér ve zdravotnictví, jeho studenti právě v tomto čase tráví svou odbornou praxi v rámci projektu Erasmus + ve slovenských lázních Piešťany. Své odborné  praxe mají na rehabilitačních i standardních odděleních v nemocnici Agel v Novém Jičíně a v nemocnici v Odrách a na své individuální praxe se chystají do lázeňských zařízení v lázních Klimkovicích a Teplicích nad Bečvou.

Součástí školy je domov mládeže a středisko volného času. Více informací najdete na webu www.cssodry.cz

Ing. Pavla Hostašová, ředitelka školy

Redakčně upraveno