Lupa
Obsah Obsah
Portál

Ostatky sv. Jana Pavla II. v Uhersku

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace11. 5. 2022, 11.36
TiskTisk

V kostele Nanebevzetí Panny Marie budou od 29. 5. ostatky svatého papeže. Relikvii pro kostel v Uhersku zprostředkoval královéhradecký biskup Jan Vokál, jejího uložení se ujme duchovní správce z Horní Rovně P. Jakub Polívka.

image:Image 12/source/orig/11372_8226_0_image.jpg

"Kostel v Uhersku jsme vybrali proto, že svatý Jan Pavel II. byl mariánským ctitelem a kostel je zasvěcen Nanebevzetí Panny Marie. Zbožnou švadlenou byla relikvie usazena do relikviáře a nyní je již připravena k instalaci. Zároveň bude vedle oltáře na zdi trvale zveřejněna kopie listiny potvrzující pravost relikvie", sdělil k události v Uhersku P. Jakub Polívka.

Focusy

Liturgie a bohoslužby Osobnosti Světci dneška

Mohlo by vás zajímat

image:Image Karel IV.
Karel IV. Pierre Monnet
Cena: 342 Kč
image:Image Alfons Rodriguez
Alfons Rodriguez Leopold Škarek
Cena: 162 Kč
image:Image Chudobka z Orlických hor
Chudobka z Orlických hor Filip Antonín Stajner
Cena: 292 Kč
image:Image Velehrad – Řím
Velehrad – Řím
Cena: 441 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou