P. Zollner odchází z Papežské komise pro ochranu nezletilých

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace30. 3. 2023, 10.49

Jezuita P. Hans Zollner, odborník na problematiku ochrany dětí a zranitelných v církvi, odstoupil ze své funkce ve vatikánské komisi pro ochranu dětí. Tento krok ve středu 29. března oznámila Papežská komise pro ochranu nezletilých.

image:Image 27/source/orig/26187_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-48.jpeg
Foto: Vatican Media

Šestapadesátiletý jezuita, jeden ze zakládajících členů Papežské komise pro ochranu nezletilých, rezignoval na funkci člena tohoto orgánu. Jeho odchod oznámil předseda komise, kardinál Patrick Sean O'Malley. Ve svém prohlášení uvedl, že Zollner požádal o uvolnění z funkce ve vatikánské organizaci poté, co reflektoval své nedávné jmenování konzultantem pro službu ochrany nezletilých a zranitelných osob v římské diecézi. Jeho jmenování proběhlo 3. března loňského roku.

Zollner je rovněž ředitelem Institutu antropologie, interdisciplinárních studií o lidské důstojnosti a péči o zranitelné osoby při Gregoriánské univerzitě. Podle kardinála O'Malleyho právě to a jeho další funkce jsou důvodem proč Zollner požádal o uvolnění z funkce v komisi. Svatý otec jeho žádosti vyhověl a poděkoval mu za jeho dlouholetou službu.

Papežská komise pro ochranu nezletilých, zřízená v roce 2014, slouží jako poradní orgán papeže a poskytuje doporučení, jak může církev co nejlépe chránit nezletilé a zranitelné dospělé.

Zdroj: Vatican News, CNA

Ochrana nezletilých v církvi

image:Image Svobodná a v pohodě
Svobodná a v pohodě Carolyn McCulleyová