Palladium kardinála Berana je opět v Římě

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace24. 10. 2023, 9.18

Restaurovaný relikviář s Palladiem země české, které si Josef kardinál Beran přivezl v roce 1965 z Prahy do Říma, byl minulý týden umístěn v kapli kardinála Berana v české Papežské koleji Nepomucenum v Římě.

image:Image 44/source/orig/43830_img-1996.jpg

Palladium si kardinál Beran přivezl v roce 1965 z pražského arcibiskupství. Podle dochovaných zmínek ho doprovázelo na všechna místa internace po roce 1949, tedy v období, kdy nemohl vykonávat úřad arcibiskupa pražského.

Palladium bylo restaurováno v Praze a do Říma ho minulý týden přivezl P. Vladimír Kelnar, diecézní konzervátor Arcibiskupství pražského, aby následně mohlo být umístěno do kaple v budově Papežské koleje Nepomucenum v Římě.

"Palladium je v kapli, které říkáme "Beranovka", v níž kardinál Beran prožil čtyři poslední roky svého života. Prožil doslova, protože to byl člověk Eucharistie, a tak v kapli, u svatostánku přebýval. Pěkně to vyjádřil jeho sekretář, biskup Škarvada, 'byl jako ovčácký pes u nohou Pastýře'," uvádí rektor Papežské koleje Nepomucenum P. Roman Czudek a dodává: "Pro nás je Palladium "dědictví otců", které je prostředkem v předávání pravé víry, mariánské zbožnosti a úcty k národním světcům. Věříme, že se v blízké budoucnosti připojí k těm, které můžeme oficiálně prosit o přímluvu, tedy k blahoslaveným a svatým, i samotný kardinál Beran, jehož beatifikační proces nyní probíhá v Římě."

Život z víry Osobnosti

image:Image Martin Luther
Martin Luther Roland H. Bainton
image:Image Všechno mohu ....