Papež František, arcibiskup Welby a moderátor Wallase píší do Jižního Súdánu

Autor: Benedetta Capelli Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 5. 2022, 17.59

Ve společném poselství podepsaném papežem Františkem, arcibiskupem canterburským a moderátorem Skotské církve vyzývají jeho pisatelé k naději v nynějším velikonočním období, před návštěvou této africké země, která je plánována na červenec.

image:Image 12/source/orig/11263_8039_0_844.jpeg

Velikonoce ukazují, že „je možná nová cesta: cesta odpuštění a svobody, která nám pokorně umožňuje vidět Boha v druhých, dokonce i v našich nepřátelích“. Toto je jedna z pasáží velikonočního poselství politickým představitelům Jižního Súdánu, které společně podepsali papež František, arcibiskup Canterbury, Justin Welby, a moderátor Skotské církve, Jim Wallace.

„Tato cesta“, píše se dále, „vede k novému životu, a to jak pro nás jako jednotlivce, tak pro ty, které vedeme“. Tato slova zaznívají vprostřed nové eskalace násilí v Jižním Súdánu, kterou odsoudila Organizace spojených národů a která se dotýká zejména okresu Leer ve státě Unity, kde od února zemřelo více než sedmdesát lidí a asi čtyřicet tisíc obyvatel bylo nuceno uprchnout.

Nové cesty

V tomto velikonočním čase, píše se dále v poselství, se s vámi chceme podělit o naši radost ze vzkříšení Ježíše Krista. Modlíme se, píší tři náboženští představitelé, abyste tuto cestu znovu přijali, abyste uprostřed výzev a zápasů této doby rozpoznali nové cesty. V listě adresovaném jihosúdánským politikům, kteří jsou povoláni vést zemi, se vyjadřuje přání, aby její obyvatelé zažili tuto velikonoční naději. Nakonec se připomíná mírová pouť, plánovaná na letošní červenec: „Těšíme se na návštěvu vaší velké země“, stojí v závěru poselství.

Papež František Papežské cesty

image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image Laudato si - Buď pochválen
Laudato si - Buď pochválen papež František
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.