Papež František děkuje za blízkost a modlitbu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 3. 2023, 11.44

Papež, který je hospitalizován v římské nemocnici Gemelli kvůli infekci dýchacích cest, vyjádřil pohnutí nad mnoha vzkazy, které v těchto hodinách obdržel.

image:Image 27/source/orig/26247_22514_0_844.jpeg
Vatican News

„Jsem dojat mnoha vzkazy, které jsem v těchto hodinách obdržel, a vyjadřuji všem vděčnost za jejich blízkost a modlitbu“, píše papež František na twitterovém účtu @Pontifex a děkuje všem, kteří se modlí za jeho zdraví od středy 29. března, kdy byl kvůli plicní infekci přijat na římskou kliniku Agostino Gemelli.

Mezi prvními, kdo papeži vyslovil podporu, byl diplomatický sbor akreditovaný u Svatého stolce, který prostřednictvím kyperského velvyslance a děkana diplomatického sboru George Poulidese vyjádřil „srdečné přání brzkého uzdravení“: „Těšíme se, že Vás brzy opět uvidíme v plné síle v čele církve a připraveného nám znovu svědčit o kráse víry“, píší velvyslanci.

Podobně se vyjádřila i Italská biskupská konference, jejíž předsednictvo jménem všech biskupů ujišťuje primase Itálie o „společných modlitbách místních církví“ v celé této zemi a s přáním brzkého uzdravení svěřuje „Pánu lékaře a zdravotnický personál, kteří se o papeže a všechny pacienty s profesionalitou a obětavostí starají“. Také „římská církev vyjadřuje svému biskupovi veškerou svou náklonnost a blízkost“. Činí tak prostřednictvím vikariátu, který „ujišťuje o nepřetržité modlitbě za Svatého otce, ještě silnější v této těžké chvíli“.

Rada latinskoamerických episkopátů (CELAM) rovněž vyslovila Svatému otci plnou podporu a vyzvala „latinskoamerické biskupy a spolu s nimi i všechen svatý a věřící Boží lid, který putuje v Latinské Americe a Karibiku, aby v této postní době, kdy se připravujeme na slavení Svatého týdne, zintenzivnil své modlitby na úmysly papeže Františka a za jeho zdraví“. To vše na přímluvu „naší Matky, Panny Marie Guadalupské, patronky tohoto kontinentu“, a s prosbou o „plné uzdravení Svatého otce Františka“.

V neposlední řadě nechybělo ani poselství italského prezidenta Sergia Mattarelly, který papeži Františkovi zaslal „co nejintenzivnější a nejlaskavější přání plného uzdravení“.

Papež František

image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill