Papež František: Homosexualita není zločin, ale hřích

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Rozhovory a komentáře
Datum publikace25. 1. 2023, 11.20

V rozhovoru pro agenturu AP papež František uvedl, že zákony, které postihují homosexualitu v některých částech světa jsou "nespravedlivé", nicméně opětovně potvrdil učení katolické církve, podle kterého je homosexuální chování hřích.

image:Image 23/source/orig/22749_8723854050-5afeb31181-b.jpg

Papež František v úterním rozhovoru pro americkou tiskovou agenturu Associated Press (AP) řekl, že zákony, které trestají homosexualitu v některých zemích světa, jsou "nespravedlivé", zároveň však opětovně potvrdil učení církve a uvedl, že praktikování homosexuality je hříchem.

"Být gayem není zločin," řekl agentuře AP. "Není to zločin. Ano, ale je to hřích. Dobře, ale nejprve rozlišujme mezi hříchem a zločinem. Hříchem je také nedostatek vzájemné lásky," dodal. František citoval Katechismus katolické církve a uvedl, že homosexuálové musí být přijímáni a respektováni a neměli by být odsouváni na okraj společnosti nebo diskriminováni.

Na otázku ohledně postoje těch, kdo podporují diskriminaci LGBT lidí, papež František odpověděl, že by se měli spíše zapojit do "procesu obrácení" a jednat “láskyplně”.

Dodejme, že v roce 2021 Kongregace pro nauku víry, potvrdila, že homosexuální chování je církví považováno za hřích. V nótě odpovídající na otázku: "Má církev pravomoc žehnat svazkům osob stejného pohlaví?", kongregace uvedla, že "Bůh nikdy nepřestává žehnat žádnému ze svých synů (...). Hříchu však žehnat nechce a nemůže.”

Papež František

image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Laudato si - Buď pochválen