Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež František odletěl do Mongolska: začíná čtyřicátá třetí apoštolská cesta

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 8. 2023, 22.00
TiskTisk

Papežův let s doprovodem a asi 70 novináři na palubě odstartoval v 18.41 z letiště Fiumicino. Přílet do mongolského hlavního města Ulánbátaru je naplánován na čtvrtou hodinu ranní 1. září (italského času), první schůzky 43. apoštolské cesty na 2. září.

Odletem v 18.41 hodin z římského letiště Fiumicino začala 43. apoštolská cesta papeže Františka do hlavního města Mongolska, Ulánbátaru. Papež nastoupil na let dlouhý sedm tisíc kilometrů, aby navštívil další „periferii“ světa, kde ho očekává malá, ale horlivá katolická komunita, která zde žije, asi 1 500 věřících. Trasa, která se může změnit, zahrnuje přelet Itálie, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Srbska a Černé Hory, Bulharska, Turecka, Gruzie, Ázerbájdžánu, Kazachstánu a Číny. Přílet do Mongolska je naplánován na 10 hodin dopoledne (místního času), vůči střední Evropě je nutno počítat časový rozdíl šesti hodin.

Papežův stálý zájem o Asii

Od Koreje po Srí Lanku, od Filipín po Myanmar, od Bangladéše po Thajsko a od Japonska po Kazachstán: Františkova pozornost k Asii zůstává velmi vysoká. Papež se do srdce Asie vrací téměř rok po své apoštolské cestě do Kazachstánu, kde se - opět s omezením na hlavní město, stejně jako v těchto dnech v Mongolsku - zúčastnil kongresu představitelů světových a tradičních náboženství a znovu zde zazněla výzva k míru a dialogu mezi národy. A také v těchto dnech bude touha po míru jedním ze základních témat, stejně jako mezináboženský dialog, který je zde realitou i trvalou výzvou. V této souvislosti bude papež v neděli 3. září předsedat ekumenickému a mezináboženskému setkání v divadle Hun, kterého se zúčastní všechny náboženské skupiny i vládní pozorovatelé a akademici.

Focusy

Papežské cesty

Mohlo by vás zajímat

image:Image O nebi a zemi
O nebi a zemi papež František, Abraham Skorka
Cena: 44 Kč
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 221 Kč
image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
Cena: 269 Kč
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 44 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou