Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež František podstoupí operační zákrok

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 6. 2023, 10.59
TiskTisk

Tiskové středisko Svatého stolce vydalo dnes dopoledne prohlášení, ve kterém uvádí, že papež František po skončení generální audience odjel do římské nemocnice Gemelli, kde se odpoledne podrobí plánované operaci břicha.

image:Image 33/source/orig/32994_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-25.jpeg
Římská nemocnice Gemelli
Foto: Vatican Media

"Svatý otec po skončení generální audience odjel do římské fakultní nemocnice Gemelli, kde v časných odpoledních hodinách podstoupí v celkové anestezii laparotomii a plastické operaci břišní stěny s protézou."

Podle prohlášení, je operace, kterou v uplynulých dnech naplánoval lékařský tým Svatého otce, nezbytná, a to kvůli inkarceraci kýly, která mu způsobuje opakované, bolestivé a zhoršující se syndromy.

"Pobyt ve zdravotnickém zařízení bude trvat několik dní, aby byl umožněn normální pooperační průběh a plné funkční zotavení," stojí dále v prohlášení.

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
Cena: 116 Kč
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
Cena: 52 Kč
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
Cena: 224 Kč
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 221 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou