Papež František podstoupí operační zákrok

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 6. 2023, 10.59

Tiskové středisko Svatého stolce vydalo dnes dopoledne prohlášení, ve kterém uvádí, že papež František po skončení generální audience odjel do římské nemocnice Gemelli, kde se odpoledne podrobí plánované operaci břicha.

image:Image 33/source/orig/32994_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-25.jpeg
Římská nemocnice Gemelli
Foto: Vatican Media

"Svatý otec po skončení generální audience odjel do římské fakultní nemocnice Gemelli, kde v časných odpoledních hodinách podstoupí v celkové anestezii laparotomii a plastické operaci břišní stěny s protézou."

Podle prohlášení, je operace, kterou v uplynulých dnech naplánoval lékařský tým Svatého otce, nezbytná, a to kvůli inkarceraci kýly, která mu způsobuje opakované, bolestivé a zhoršující se syndromy.

"Pobyt ve zdravotnickém zařízení bude trvat několik dní, aby byl umožněn normální pooperační průběh a plné funkční zotavení," stojí dále v prohlášení.

Papež František

image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová