Papež František se den po horečce vrátil k běžnému dennímu programu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 5. 2023, 9.52

Papež František se v sobotu ráno vrátil ke svým běžným schůzkám poté, co den předtím trpěl horečkou, uvedl vatikánský tiskový mluvčí. Andrea Tornielli, ředitel redakce vatikánského Dikasteria pro komunikaci, napsal 27. května ráno na Twitteru, že papež František "obnovil své pravidelné audience".

image:Image 32/source/orig/31192_24119_0_sim5910.jpg
Foto: Vatican Media

Podle vatikánského denního zpravodaje se papež František v sobotu dopoledne pravidelně setkal s prefektem Dikasteria pro biskupy, arcibiskupem Robertem Prevostem. Rovněž se setkal také s delegacemi pravoslavné církve z Atén a univerzity Loyola v Seville a s otcem Wagnerem Ferreirou da Silvou, předsedou brazilské katolické komunity Canção Nova.

Papež se zúčastnil také audience u účastníků konference pořádané jezuitským časopisem "La Civiltà Cattolica" a Georgetownskou univerzitou na téma "Globální estetika katolické imaginace". Konference se zúčastnil i filmový režisér Martin Scorsese s manželkou Helen Morrisovou.

Papež František 28. května sloužil mši svatou v bazilice svatého Petra na slavnost Seslání Ducha Svatého, po níž následovala recitace antifony Regina Caeli.

Zdroj: CNA, redakčně upraveno

Papež František

image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill