Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež František se den po horečce vrátil k běžnému dennímu programu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 5. 2023, 9.52
TiskTisk

Papež František se v sobotu ráno vrátil ke svým běžným schůzkám poté, co den předtím trpěl horečkou, uvedl vatikánský tiskový mluvčí. Andrea Tornielli, ředitel redakce vatikánského Dikasteria pro komunikaci, napsal 27. května ráno na Twitteru, že papež František "obnovil své pravidelné audience".

image:Image 32/source/orig/31192_24119_0_sim5910.jpg
Foto: Vatican Media

Podle vatikánského denního zpravodaje se papež František v sobotu dopoledne pravidelně setkal s prefektem Dikasteria pro biskupy, arcibiskupem Robertem Prevostem. Rovněž se setkal také s delegacemi pravoslavné církve z Atén a univerzity Loyola v Seville a s otcem Wagnerem Ferreirou da Silvou, předsedou brazilské katolické komunity Canção Nova.

Papež se zúčastnil také audience u účastníků konference pořádané jezuitským časopisem "La Civiltà Cattolica" a Georgetownskou univerzitou na téma "Globální estetika katolické imaginace". Konference se zúčastnil i filmový režisér Martin Scorsese s manželkou Helen Morrisovou.

Papež František 28. května sloužil mši svatou v bazilice svatého Petra na slavnost Seslání Ducha Svatého, po níž následovala recitace antifony Regina Caeli.

Zdroj: CNA, redakčně upraveno

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
Cena: 60 Kč
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
Cena: 107 Kč
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill
Cena: 224 Kč
image:Image Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur
Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 23 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou