Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež František se před operací modlil s relikvií svaté Terezie z Lisieux

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 6. 2023, 14.08
TiskTisk

Relikvie francouzské karmelitánky, známé také jako svatá Terezie od Dítěte Ježíše, byla přítomna na pódiu před bazilikou svatého Petra během papežovy pravidelné generální audience 7. června.

image:Image 34/source/orig/33048_snimek-obrazovky-2023-06-07-v-16-17-09.png
Vatican Media

Před zahájením audience papež František uctil relikvii svaté Terezie ve chvíli tiché modlitby. Na stolek před relikviářem položil jednu bílou růži. Na setkání s veřejností 7. června byly přítomny také relikvie rodičů svaté Terezie, svatých Ludvíka a Zélie Guérinových Martinových. Relikvie všech tří světců budou do 16. června putovat po různých kostelech v Římě.

Svatý otec ve středu uvedl, že se chystá vydat apoštolský list o svaté Terezii z Lisieux, "patronce misií", u příležitosti 150. výročí jejího narození.

"Byla to karmelitánská řeholnice, která žila svůj život podle způsobu malosti a slabosti: sama sebe definovala jako 'malé zrnko písku'," řekl na Svatopetrském náměstí papež. "Měla chatrné zdraví a zemřela ve věku pouhých 24 let," dodal. "Ale i když její tělo bylo nemocné, její srdce bylo živé a misionářské."

"Zde před námi jsou relikvie svaté Terezie od Dítěte Ježíše, univerzální patronky misií," řekl. "Je dobře, že se tak děje v době, kdy přemýšlíme o nadšení pro evangelizaci, o apoštolské horlivosti. Dnes tedy dovolme, aby nám svědectví svaté Terezie pomohlo."

Na konci dopolední audience, krátce po 11.00 hodině, byl papež František převezen do římské nemocnice Gemelli k operaci břicha, kterou podstoupí v celkové anestezii, uvedl Vatikán.

Svatá Terezie z Lisieux se narodila 2. ledna 1873 v Alençonu ve Francii. Matka jí zemřela, když jí byly čtyři roky, a na výchovu ji tak nechala otci a starším sestrám. V patnácti letech dostala papežské povolení vstoupit do karmelitánského kláštera, kde žila až do své smrti. Zemřela na tuberkulózu ve 24 letech. V roce 1997 ji svatý papež Jan Pavel II. prohlásil za učitelku církve a je patronkou misií.

Zdroj: CNA

Focusy

Papež František Maria a svatí

Mohlo by vás zajímat

image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 44 Kč
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
Cena: 129 Kč
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
Cena: 134 Kč
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
Cena: 52 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou