Papež František strávil další klidnou noc a děkuje za blízkost v modlitbě

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 6. 2023, 10.36

Tiskové středisko Svatého stolce v sobotu ráno sdělilo, že papež František strávil v nemocnici Gemelli třetí klidnou noc. Lékařský tým uvedl, že Svatý otec nemá horečku a zůstává na tekuté stravě. Papež v pátek večer přijal eucharistii a vyjádřil vděčnost za četná poselství blízkosti, která obdržel.

image:Image 34/source/orig/33630_24512_0_844.jpeg
Socha sv. Jana Pavla II. před římskou nemocnicí Gemelli, kde je nyní hospitalizován papež František

Pooperační rekonvalescence papeže Františka, který zůstává v nemocnici po operaci kýly ze 7. června, pokračuje podle jeho lékařského týmu normálním tempem.

Informace o papežově zdravotním stavu pravidelně poskytuje Tiskové středisko Svatého stolce. V pátek v pozdních hodinách ředitel tiskového střediska Matteo Bruni uvedl, že krevní tlak papeže Františka je v normě, kapačky byly zastaveny a papež je nyní na tekuté stravě.

Bruni sdělil, že v pátek odpoledne papež strávil nějaký čas v modlitbě a věnoval se různým povinnostem. Večer přijal svaté přijímání.

"Papež František je dojat mnoha vzkazy, které stále dostává. Zvláště si přeje obrátit své myšlenky k dětem, které jsou v současné době v nemocnici, a poděkovat jim za jejich lásku a náklonnost, kterou pocítil prostřednictvím jejich kreseb a vzkazů," uvádí se v prohlášení Mattea Bruniho.

"Papež František děkuje dětem za jejich blízkost a modlitby a vyjadřuje také svou vděčnost zdravotnickému personálu, sestrám, zdravotníkům a duchovním, kteří se denně dotýkají bolesti druhých, aby jim ulehčili jejich břemena."

Papež stejné poděkování zveřejnil i na svém twitterovém účtu @Pontifex již v pátek večer.

Zdroj: CNA

Papež František

image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František