Papež František svěřil rodinám přípravu letošní křížové cesty

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 4. 2022, 14.34

Jak sdělil ředitel Tiskového střediska Svatého stolce, papež František svěřil přípravu rozjímání k letošní velkopáteční pobožnosti křížové cesty několika rodinám. Po dvouleté pandemické přestávce se křížová cesta letos opětovně vrací do římského Kolosea, kde ji Svatý otec povede na Velký pátek 15. dubna od čtvrt na deset v noci.

image:Image 11/source/orig/10209_6908_0_844.jpeg

Rozhodnutí Svatého otce souvisí s probíhajícím Rokem rodiny, v jehož rámci si církev připomíná páté výročí vydání apoštolské exhortace “Amoris Laetitia”, vysvětlil Matteo Bruni. Papež František proto oslovil několik rodin z různých katolických společenství a sdružení, která se věnují dobrovolnické práci a péči, aby sepsaly rozjímání a modlitby k jednotlivým zastavením křížové cesty. Vzhledem ke zvolené tematice těchto textů budou také kříž mezi jednotlivými zastaveními v Koloseu přenášet právě rodiny, uzavřel vatikánský tiskový mluvčí.

Půst a Velikonoce Život z víry

image:Image Čekání na Velikonoce
Čekání na Velikonoce Marek Kita
image:Image Otče, odpusť jim