Papež František svěřuje všechny matky Panně Marii

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 5. 2023, 17.07

V projevu z okna Apoštolského paláce 14. května papež František požádal poutníky shromážděné na Svatopetrském náměstí, aby potleskem oslavili všechny matky u příležitosti dnešního Dne matek.

image:Image 30/source/orig/29991_23746_0_pope_francis_celebrates_mass_in_gyumri_armenia_june_25_2016_credit_losservatore_romano_cna.jpg
Screenshot: CNA

"Den matek se dnes slaví v mnoha zemích. S vděčností a láskou vzpomeňme na všechny matky, na ty, které jsou stále s námi, i na ty, které odešly do nebe. Svěřujeme je Marii, Ježíšově Matce," uvedl Svatý otec.

Papež František dodal, že se k Panně Marii obrací také s prosbou, aby "zmírnila utrpení týrané Ukrajiny a všech národů zraněných válkou a násilím". Modlil se zejména za účinné příměří mezi Izraelci a Palestinci.

Ve svém zamyšlení nad nedělním evangeliem papež František také uvedl, že na Ducha Svatého je třeba myslet jako na stálého průvodce životem, který je vždy po ruce, aby přinášel Boží útěchu, milosrdenství a sílu.

"Duch Svatý chce s námi zůstat: není to jen pomíjivý host, který nás přichází zdvořile navštívit. Je to společník na celý život, stálá přítomnost. On je Duch a touží přebývat v našem duchu. Je trpělivý a zůstává s námi, i když padáme. Zůstává, protože nás skutečně miluje," řekl.

Papež František požádal přítomné, aby se zamysleli nad tím, jak často vzývají Ducha Svatého, a aby nezapomínali, že Duch Svatý je stále v nás a nikdy nás neopouští.

"Pokud se ocitneme ve chvíli zkoušky, Duch Svatý nás utěšuje a přináší nám Boží odpuštění a sílu.".

Papež František dále poznamenal, že můžeme prosit Pannu Marii o milost, abychom byli poslušnější hlasu Ducha Svatého a vnímavější k jeho přítomnosti.

"Pokud budeme Ducha vzývat, naučíme se přijímat a připomínat si nejdůležitější životní pravdu, která nás chrání před obviněními zlého. A jaká je ta nejdůležitější životní pravda? Že jsme milované Boží děti," řekl papež František.

Zdroj: CNA

Papež František Život z víry

image:Image Laudate Deum
Laudate Deum papež František
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František