Papež kondoloval obětem leteckého neštěstí v Nepálu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 1. 2023, 11.45

František zaslal soustrastný telegram nepálské prezidentce Déví Bhandáríové k nehodě letadla společnosti Yeti Airlines, které se v neděli zřítilo v Pokhaře se 72 lidmi na palubě.

image:Image 23/source/orig/22412_letadlo.jpg
Foto: Pixabay

Papež František vyjádřil soustrast v souvislosti s tímto leteckým neštěstím v Nepálu, při němž zemřelo nejméně 68 lidí včetně tří dětí a jednoho kojence. V telegramu nepálské prezidentce Bidje Déví Bhandáríové papež uvedl, že je tragédií zarmoucen, a vyjádřil soustrast všem postiženým spolu s ujištěním o modlitbě za ty, kdo se podílejí na odstraňování následků. „Svatý otec svěřuje duše zesnulých milosrdenství Všemohoucího“, píše se dále, „a vzývá pro ty, kdo truchlí nad jejich ztrátou, božské požehnání uzdravení a pokoje“.

Let společnosti Yeti Airlines odstartoval z hlavního města Káthmándú a zřítil se mezi starým letištěm a mezinárodním letištěm Pokhara. Na palubě bylo 72 osob včetně čtyř členů posádky. Podle místních úřadů bylo z kusů letadla dosud vyzdviženo 68 těl. Naděje na nalezení přeživších je nyní nulová, uvedl místní představitel státní správy: „Zatím jsme shromáždili 68 těl. Hledáme další čtyři.... Modlíme se za zázrak. Naděje, že by se našel někdo živý, je však nulová“, řekl Tek Bahadur KC, představitel okresu Taksi, kde se letadlo zřítilo. Do operace na místě nehody v soutěsce řeky Seti, vzdálené jeden a půl kilometru od letiště, se zapojily stovky nepálských vojáků.

Papež František Církev a společnost