Papež mladým z Taizé: Mějte odvahu budovat jiný svět

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 12. 2023, 15.48

Papež František v pozdravu na 46. evropské setkání Taizé povzbuzuje mladé lidi k naslouchání a přijímání lidí na okraji společnosti. Toto ekumenické setkání mladých lidí z různých zemí a denominací se koná od 28. prosince do 1. ledna ve slovinské Lublani a bude zaměřeno na téma "Společné putování".

image:Image 49/source/orig/48253_taize-madrid.jpeg

V poselství papeže, které přednesl státní sekretář kardinál Pietro Parolin, Svatý otec zdůrazňuje, že účastníci mohou zažít krásnou zkušenost přátelství s Bohem a s druhými jako církev a společenství. Jako "Tělo Zmrtvýchvstalého Krista přítomné ve světě" jsou mladí lidé vyzváni, aby znovu objevili umění naslouchat. Ve světě, kde kvůli nedostatku naslouchání stále vznikají konflikty a války, papež vyzývá mladé, aby se odvážili budovat jiný svět, svět naslouchání, dialogu a otevřenosti.

Výzvou je podle něj pracovat na proměně kvality života ve společnosti, zejména vybýváním se přehlížení, uzavírání, vylučování a odmítání různých kategorií lidí. Papež mladé povzbuzuje, aby se snažili žít jako Ježíš, který nikoho nevylučoval, ale naopak rozpoznal Boží přítomnost v osobách na okraji společnosti.

Kardinál Parolin na závěr řekl: "Papež František s vámi počítá a důvěřuje vám, církev vám důvěřuje. Svatý otec vás vyzývá, abyste svými slovy a činy předali poselství světu, který odmítá zranitelné. Uskutečněte své sny o lásce, spravedlnosti a míru... Nenechte si své sny ukrást a přispějte k budování společnosti hodné toho jména."

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Mladí v církvi

image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.