Papež půjde na „dušičky“ na Teutonský hřbitov

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace30. 10. 2022, 13.45

2. listopadu, v den Památky všech věrných zemřelých, se papež František vydá na Teutonský hřbitov ve Vatikánu, kde se pomodlí za zesnulé. Modlitba se uskuteční kolem 12:30 po mši svaté, kterou bude papež sloužit u hlavního oltáře katedry Vatikánské baziliky.

image:Image 19/source/orig/18455_16000_0_844.jpeg

Následující den, 3. listopadu, se papež vydá na 39. apoštolskou cestu svého pontifikátu do Bahrajnu.

Loni SVatý otec  předsedal mši 2. listopadu na francouzském vojenském hřbitově v Římě. V roce 2020 František slavil vzpomínku za zemřelé v kostele Papežské teutonské koleje ve Vatikánu. Hned poté se šel pomodlit do vatikánského podzemí před hroby svých zesnulých předchůdců.

Papež František Život z víry

image:Image Co se děje v kostele?
Co se děje v kostele? Jan Houkal
image:Image S vámi jsem křesťan, pro vás jsem biskup
S vámi jsem křesťan, pro vás jsem biskup Pavel Ambros
image:Image Vést jako Ježíš