Papež na mši s dětmi: Duch Svatý nás provází životem

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace26. 5. 2024, 16.22

Závěrečnou událostí prvního Světového dne dětí, akce pořádané na žádost papeže Františka, na které se včera na Olympijském stadionu v Římě sešlo asi 50 tisíc mladých, byla mše svatá na Svatopetrském náměstí. Na slavnost Nejsvětější Trojice Svatý otec řekl, že “Bůh nás stvořil, Ježíš nás zachránil a Duch Svatý nás provází celým životem“.

image:Image 58/source/orig/57160_cq5dam-web-800-800-269.jpeg
Vatican Media

Papež zdůraznil hlubokou jednotu a lásku Nejsvětější Trojice a označil ji za rodinu. “Modlíme se k Bohu, Bohu Otci, Bohu Synu a Bohu Duchu Svatému. Kolik bohů existuje? Jeden ve třech osobách,“ vysvětlil.

Poté se shromážděných dětí zeptal: “Když se modlíme k Bohu Otci, jakou modlitbu se všichni modlíme?“. Děti odpověděly: “Otče náš“, načež je Svatý otec povzbudil, aby vždy hledaly vedení u Boha Otce, který nás všechny stvořil a hluboce nás miluje.

Poté obrátil pozornost k Ježíši, Synu, a hovořil o jeho významu v životě dětí. “Modlíme se k Ježíši, protože nám pomáhá, zůstává nám nablízku, a když jdeme k přijímání, přijímáme Ježíše a on nám odpouští všechny hříchy." Zeptal se pak nejmenších: “Je pravda, že Ježíš odpouští všechno?“ děti odpověděly “ano!“.

Papež František dále hovořil o Duchu Svatém. Vysvětlil, že jeho pochopení může být náročné, a popsal ho jako Boží přítomnost v nás, kterou přijímáme skrze křest a svátosti. "Duch Svatý je ten, který nás provází životem,“ řekl dětem a poté je vyzval, aby si tuto větu společně zopakovaly. Vysvětlil, že Duch Svatý je vede ke konání dobra a nabízí útěchu a sílu v těžkých chvílích.

Nakonec Svatý otec k dětem promluvil o Panně Marii. "Jak se jmenuje naše nebeská Matka?“ zeptal se a děti odpověděly: "Maria.“ A poté společně odříkaly modlitbu Zdrávas Maria.

Po modlitbě Anděl Páně a proslovu italského oscarového režiséra a herce Roberta Benigniho František určil druhý Světový den dětí, který se bude konat v září 2026.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Život z víry Mladí v církvi