Papež po modlitbě Anděl Páně oznámil konání ekumenické modlitební vigilie

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 1. 2023, 14.36

Po modlitbě Anděl Páně papež připomněl Týden modliteb za jednotu křesťanů od 18. do 25. ledna na téma: "Učte se konat dobro, hledejte spravedlnost" a spojil synodální cestu s ekumenickou. Dále vyslovil novou výzvu, aby se nezapomínalo na "mučený ukrajinský lid, který tolik trpí".

Papež ohlásil konání ekumenické modlitební vigilie, aby svěřil Bohu práci 16. řádného generálního shromáždění biskupské synody na téma synodality, které se bude konat v říjnu. Papež František vigilii oznámil tuto neděli po modlitbě Anděl Páně a vysvětlil, že se bude konat v sobotu 30. září 2023 na Svatopetrském náměstí a že "pro mladé lidi, kteří na ni přijdou, bude po celý víkend připraven zvláštní program, který organizuje komunita Taizé". První zasedání synody na téma "Pro synodální církev: společenství, účast, poslání" začne ve Vatikánu o několik dní později, 4. října, a skončí 29. října. Druhé zasedání se uskuteční v říjnu 2024.

Ekumenická cesta a synodální konverze "spolu souvisejí"

Papež zdůrazňuje, že "cesta k jednotě křesťanů a cesta synodální konverze církve spolu souvisejí", a rozhodl se oznámit toto důležité setkání poté, co připomněl, že od 18. do 25. ledna proběhne tradiční Týden modliteb za jednotu křesťanů. Letošní téma je převzato z proroka Izajáše: "Učte se konat dobro, hledejte spravedlnost".

Blízko ukrajinskému lidu pocity, pomocí a modlitbou

Františkovy myšlenky pak směřují k milované a trpící Ukrajině: "Bratři a sestry, nezapomínejme na mučený ukrajinský lid, který tolik trpí. Zůstaňme jim nablízku svými city, svou pomocí, svou modlitbou." Nakonec pozdravil španělské věřící z Murcie a ze Sciaccy na Sicílii a popřál jim, aby "návštěva Petrova hrobu posílila jejich víru a svědectví".

Synoda 2021–2024 Papež František Válka na Ukrajině

image:Image Kauza Kristus