Papež poblahopřál arcibiskupovi Janu Graubnerovi

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace19. 6. 2023, 12.32

V pátek 23. června uplyne 50. let vysvěcení pražského arcibiskupa Jana Graubnera na kněze. Při této příležitosti mu Svatý otec František zaslal blahopřejný dopis, který zde přetiskujeme.

image:Image 35/source/orig/34740_20230617mamy-imgp5141.jpg
Foto: Martin Myslivec, ČaV

Ctihodnému bratru

Janu Graubnerovi,

arcibiskupovi a metropolitovi pražskému,

který brzy oslaví zlaté kněžské jubileum, blahopřejeme k láskyplné horlivosti projevované s neúnavnou vytrvalostí a k apoštolské starostlivosti, s níž osvědčenými způsoby pečuje o svěřené stádo, aby živen moudrostí srdce vedl klérus a celý Boží lid ke svornosti, jednotě a úctě vůči každému člověku, aby podporoval evangelizaci, jež je základním posláním církve, a aby neustále vydával svědectví o Ježíšově lásce.

Přejíce vše nejlepší udělujeme jemu i jemu svěřenému lidu s největší radostí požehnání na přímluvu blahoslavené Panny Marie, svatých Víta, Václava a Vojtěcha, a současně prosíme o modlitbu, aby se nám dařilo s evangelní radostí vykonávat Petrův úřad.

Dáno v Římě, v Lateránu 5. dne měsíce června roku 2023.

František

Originál zde: https://apha.cz/wp-content/uploads/2023/06/papez-gratulace.pdf