Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež polským dětem s rakovinou: Bůh vás miluje a stojí při vás

Autor: Lisa Zengarini Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace30. 5. 2023, 9.59
TiskTisk

Papež František přijal na audienci skupinu polských dětí s rakovinou a připomněl jim, že Ježíš a Maria jsou vždy po jejich boku.

image:Image 32/source/orig/31659_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-59.jpeg
Vatican Media

"Ježíš je vždy vedle nás, aby nám dával naději. Vždy, i ve chvílích nemoci, i v těch nejbolestivějších okamžicích, i v těch nejtěžších chvílích: Bůh je tu s námi!" Těmito slovy povzbudil a podpořil papež František skupinu 53 polských dětí bojujících s rakovinou z vratislavské onkologické nemocnice, když je v pondělí přijal na audienci.

Ježíš vás miluje a potřebuje vaše svědectví

Papež je přivítal v jednacím sále Pavla VI. a uznal, jak těžké je žít s nemocí a překonávat ji. "Kolikrát se v životě ocitneme v situaci, kdy nemáme sílu pokračovat. Ale Ježíš je vždy nablízku a říká vám: 'Jdi, jdi dál! Já jsem s tebou." Papež František je dále povzbudil, aby byly apoštoly Boží lásky v církvi a ve světě. "Ježíš vás potřebuje i pro toto svědectví," řekl.

Na závěr jim papež připomněl, že když se ocitneme sami a cítíme se opuštění, Maria je nám vždy nablízku, zvláště když neseme tíhu nemoci se všemi jejími problémy. "Maria je tu vždycky, vedle nás, se svou mateřskou něhou," řekl.

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
Cena: 404 Kč
image:Image Amoris laetitia (Radost z lásky)
Amoris laetitia (Radost z lásky) papež František
Cena: 134 Kč
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
Cena: 107 Kč
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
Cena: 382 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou