Papež polským dětem s rakovinou: Bůh vás miluje a stojí při vás

Autor: Lisa Zengarini Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace30. 5. 2023, 9.59

Papež František přijal na audienci skupinu polských dětí s rakovinou a připomněl jim, že Ježíš a Maria jsou vždy po jejich boku.

image:Image 32/source/orig/31659_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-59.jpeg
Vatican Media

"Ježíš je vždy vedle nás, aby nám dával naději. Vždy, i ve chvílích nemoci, i v těch nejbolestivějších okamžicích, i v těch nejtěžších chvílích: Bůh je tu s námi!" Těmito slovy povzbudil a podpořil papež František skupinu 53 polských dětí bojujících s rakovinou z vratislavské onkologické nemocnice, když je v pondělí přijal na audienci.

Ježíš vás miluje a potřebuje vaše svědectví

Papež je přivítal v jednacím sále Pavla VI. a uznal, jak těžké je žít s nemocí a překonávat ji. "Kolikrát se v životě ocitneme v situaci, kdy nemáme sílu pokračovat. Ale Ježíš je vždy nablízku a říká vám: 'Jdi, jdi dál! Já jsem s tebou." Papež František je dále povzbudil, aby byly apoštoly Boží lásky v církvi a ve světě. "Ježíš vás potřebuje i pro toto svědectví," řekl.

Na závěr jim papež připomněl, že když se ocitneme sami a cítíme se opuštění, Maria je nám vždy nablízku, zvláště když neseme tíhu nemoci se všemi jejími problémy. "Maria je tu vždycky, vedle nás, se svou mateřskou něhou," řekl.

Papež František

image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros