Papež: Pomozte ukončit konflikty, svět potřebuje mír

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 12. 2022, 8.29

Ve videoposelství sdružení Mensajeros de la Paz František opět povzbuzuje k práci na vytváření míru, "i toho nejmenšího míru". Sdružení bylo založeno v šedesátých letech 20. století a podporuje lidskou a sociální pomoc nejvíce znevýhodněným lidem v 75 zemích světa.

image:Image 22/source/orig/21274_18812_0_563.jpeg
Foto: Vatican Media

Pomoc při budování míru, od domácího míru po mír v malých městech. K tomu František vyzývá prostřednictvím videoposelství pracovníkům a dobrovolníkům sdružení Mensajeros de la Paz (Poslové míru).

Mír není problém, je to stav života

Papež blahopřeje rodině Mensajeros de la Paz a povzbuzuje je k další práci:

"Vám všem, bratři a sestry z rodiny Mensajeros de la Paz, kteří přinášíte dobré poselství nejen ústy, ale i celou svou bytostí, srdcem, rukama, vytváříte atmosféru lásky, řešíte problémy a umíte mluvit souvisle rukama i srdcem. Gratuluji vám, jen tak dál. Říkáte pravdivé věci a děláte pravdivé věci srdcem. Jste posly míru. Jinými slovy, mír není problém, mír je stav života, kterého již bylo dosaženo, v dobrém slova smyslu, konflikt skončil a nastal mír."

Nezbytný mír

Je třeba budovat mír v každé oblasti osobního a komunitního života, cítit naléhavost spolupráce v současné době poznamenané obavami z války, naznačuje papež, ale také a především vycházet z "nejmenších" prostředí, která denně zažíváme:

"Pomozte ukončit konflikt, aby mohl následovat mír. Mír ve světě v této smutné době, ale také mír těch nejmenších, mír malých měst, mír malých rodin, které potřebují mír každého člověka. Poslové míru, pokračujte ve svém úsilí, protože to je to, co dnes potřebujeme. Ať vám Bůh žehná, ať se o vás Panna Maria stará. A prosím, modlete se za mě."

Mensajeros de la Paz

Poslové míru je sdružení, které v roce 1962 založili otec Ángel García Rodríguez a Ángel Silva Sánchez. Jeho prioritou je lidská a sociální podpora nejvíce znevýhodněných osob ve společnosti s přihlédnutím k různým sociálním podmínkám na národní i mezinárodní úrovni. Působí v 75 zemích ( v Americe, Evropě, Africe a Asii).

Papež František Život z víry

image:Image Mnišství na Blízkém východě