Papež přivítal beatifikaci Pauline Jaricotové, odvážné ženy v církevní misii

Autor: B C Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 5. 2022, 12.35

Papež František na závěr nedělní modlitby Regina coeli připomněl zakladatelku Díla šíření víry, kterou v Lyonu blahořečil kardinál Tagle.

image:Image 12/source/orig/11883_8718_0_844.jpeg

Potlesk na Svatopetrském náměstí, o který papež pro novou blahoslavenou, Paulínu Jaricotovou, požádal, o několik hodin předeslal aplaus, který v pozdním nedělním odpoledni zazněl v Lyonu při beatifikační mši svaté.

„Tato věřící laička, která žila v první polovině 19. století, byla odvážnou ženou a projevovala pozornost vůči změnám doby za univerzálního pohledu na poslání církve. Kéž její příklad v každém vzbudí touhu podílet se modlitbou a láskou na šíření evangelia ve světě. Zatleskejme nové blahoslavené!“, vyzval Svatý otec věřící, kteří se shromáždili k polední modlitbě v Římě.

Poddajná žena ve službě chudých

Beatifikační obřad slavil kardinál Luis Antonio Tagle, prefekt Kongregace pro evangelizaci národů, který ve své homilii, zaměřené na lásku nové blahoslavené k Ježíši, připomněl „poslušnost Pauliny Jaricotové vůči Duchu svatému, který ji podněcoval k novým nápadům a iniciativám pro šíření evangelia a službu chudým. Tím navázala na velkou duchovní, misijní a sociální tradici lyonské církve“.

„Rozjímali jsme o třech darech: o daru Ježíšova slova, daru Ducha svatého a daru Ježíšova pokoje. Kdo tyto dary přijímá“, zdůraznil kardinál Tagle, „stává se s radostí milovaným a milujícím Ježíšem, misionářem církve, bratrem či sestrou chudých a nástrojem všeobecného bratrství a míru. Blahoslavená Paulína Jaricotová se tím vším stala, protože přijala Boží dary. Teď je řada na nás“, uzavřel prefekt Kongregace pro evangelizaci národů.

Přeložila: Jana Gruberová

Papež František Světci dneška

image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Benedikt XVI. - Život (slovensky)
Benedikt XVI. - Život (slovensky) Peter Seewald