Papež svěřil Matce Boží svou kajícnou pouť do Kanady

Autor: Salvatore Cernuzio Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 7. 2022, 12.35

Jako před každou zahraniční cestou navštívil papež František dnes dopoledne římskou baziliku Panny Marie Větší. Sám, v tichosti a na invalidním vozíku se modlil před tamní ikonou Salus Populi Romani, aby Matce Boží svěřil nadcházející kajícnou pouť do Kanady.

image:Image 15/source/orig/14506_11461_0_844.jpeg

Jak se již stalo zavedenou tradicí před každou zahraniční cestou, i tentokrát se papež František dva dny před odletem do Kanady vydal do baziliky Santa Maria Maggiore, aby svou 37. apoštolskou cestu svěřil Panně Marii. Před ikonou Salus Populi Romani se papež na kolečkovém křesle o samotě a v tichosti pomodlil a prosil o ochranu a podporu při brzké kajícné pouti do Kanady, jejímž jádrem je usmíření mezi církví a kanadskými původními obyvateli, kteří se v minulosti stali oběťmi asimilační politiky, jíž se dopouštěly i katolické řehole

Od začátku svého pontifikátu v březnu 2013 se František před každým odjezdem do zahraničí a po návratu z cest vždy usebere v modlitbě před mariánskou ikonou uchovávanou v kapli Borghese baziliky Panny Marie Větší. V této bazilice se tak uskutečnilo více než šedesát papežových návštěv. Při příležitosti své cesty do Kanady se papež do baziliky vydal dva dny před odletem z Říma do Edmontonu, kam dorazí v neděli 24. července večer (středoevropského času). František zůstane v Kanadě do 30. září a navštíví nejen Edmonton, ale také města Maskwacis, Québec a Iqaluit.

Duchovní podpora při papežově poslání

Jádrem apoštolské návštěvy je touha „obejmout původní národy“, jak uvedl sám František minulou neděli, 17. července, při polední modlitbě Anděl Páně: „Bohužel v Kanadě mnoho křesťanů, zejména členů řeholních institutů, přispělo k politice kulturní asimilace, která v minulosti různými způsoby vážně poškodila původní komunity“, vysvětlil. Proto je apoštolská cesta bezprecedentně definována jako „kajícná pouť“ v naději, že „přispěje k cestě smíření a uzdravení, kterou již kanadská katolická církev a původní národy vykonaly“. Jde tedy o skutečné poslání, o jehož doprovod a podporu v modlitbě papež požádal nejenom všechny věřící, ale dnes také Pannu Marii.

Papež František Papežské cesty

image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.