Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Papež v Alžírsku: 1. den cesty Lva XIV. do Afriky v jedné minutě

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 4. 2026, 10.02
TiskTisk

Lev XIV. zahájil 13. dubna desetidenní cestu do Afriky. Její první etapa ho přivádí do Alžírska.

V rámci oficiální státní návštěvy v Alžíru pozdravil obyvatelstvo u pomníku boje za nezávislosti, setkal se s prezidentem a oslovil představitele veřejného života, kterým se představil jako „poutník pokoje“.

Papež se dále nechal provést po Velké mešitě.

Poté – mimo světla kamer – navštívil centrum augustiniánských misionářek.

Večer patřil setkání s katolickou komunitou v bazilice Panny Marie, Paní Afriky.

Focusy

Papež Lev XIV. Papežské cesty

Mohlo by vás zajímat

image:Image Portrét papeže Lva XIV. v rámečku A3
Portrét papeže Lva XIV. v rámečku A3
Cena: 199 Kč
image:Image Christus vivit - Kristus žije
Christus vivit - Kristus žije papež František
Cena: 89 Kč
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
Cena: 260 Kč
image:Image Portrét papeže Lva XIV. (A5)
Portrét papeže Lva XIV. (A5)
Cena: 23 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou