Papež v srpnu vybízí k modlitbě za Světové dny mládeže

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace28. 7. 2023, 8.27

Papež František zveřejnil modlitební úmysl na měsíc srpen, který je věnován nadcházejícím Světovým dnům mládeže v portugalském Lisabonu.

Papež v doprovodném videoposelství vyzývá církev, aby se za tento úmysl modlila. Video, které je koncipováno jako dialog mladých lidí s papežem Františkem, vzniklo ve spolupráci Celosvětové sítě modlitby s papežem (Apoštolátu modlitby) s Nadací Světových dní mládeže Lisabon 2023 a Dikasteriem pro laiky, rodinu a život.

Když jdu do kostela ve čtvrti, kde bydlím, vidím jenom staré lidi. Je už církev jenom pro staré?

Církev není klubem starých lidí, stejně jako není klubem mladých lidí. Pokud se stane klubem starých lidí, je odsouzena k zániku. Svatý Jan Pavel II. řekl, že pokud žijete s mladými lidmi, také omládnete, a církev potřebuje mladé lidi, aby nezestárla.

Drahý papeži Františku, proč jste jako motto letošních Světových dnů mládeže zvolil: „Maria se vydala na cestu a spěchala“?.

Jakmile se totiž Maria dozví, že bude Boží matkou, nedělá si selfie ani se nestaví na odiv. První, co udělá, je, že se ve spěchu vydává na cestu, aby sloužila a pomáhala. I vy se od ní máte naučit, že je třeba vykročit a pomáhat druhým.

Co očekáváte od letošních Světových dnů mládeže v Lisabonu?

Rád bych v Lisabonu viděl zárodek budoucího světa. Světa, jehož středem by byla láska, kde bychom se mohli cítit jako sestry a bratři. Jsme ve válce, potřebujeme něco jiného. Světa, který by se nebál svědčit o evangeliu. Světa, kde by byla radost, protože pokud my křesťané nemáme radost, nejsme věrohodní a nikdo nám nevěří. Modleme se, aby Světové dny mládeže v Lisabonu pomohly mladým lidem znovu naplno žít evangelium a svědčit o něm v jejich vlastním životě.

Papež František Apoštolát modlitby Světové dny mládeže

image:Image Vznik úcty a modlitby ke čtrnácti svatým pomocníků v nouzi
Vznik úcty a modlitby ke čtrnácti svatým pomocníků v nouzi
image:Image Liturgické mešní modlitby
Liturgické mešní modlitby
image:Image Roráty
Roráty František Šmíd (ed.)
image:Image Laický breviář
Laický breviář