Papež: Vycházející církev přináší živou vodu Kristovy naděje

Autor: Alessandro di Bussolo Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 3. 2022, 9.52

Ve svém videoposelství k 66. kongresu náboženského vzdělávání arcidiecéze Los Angeles papež František vyzývá kalifornské katolíky, aby přinášeli Pánovo poselství milosrdenství „lidem celého světa“ a zejména na „existenciální periferie“.

image:Image 10/source/orig/9431_6059_0_844.jpeg

„Téma vašeho kongresu „Živé vody naděje“ nás vyzývá, abychom se neustále obnovovali ve vodě a krvi, které vytékají z Ježíšova Srdce jako prameny milosrdenství pro celý svět. Bez této „živé vody“ hrozí, že se naše poslání „promění ve vnitřní a bolestínskou religiozitu, zatímco vycházející církev se má odvážně a tvořivě dostat na existenciální periferie!“ , oslovuje papež František účastníky 66. kongresu náboženské výchovy, který pořádá arcidiecéze Los Angeles od 18. do 20. března. Po loňském výlučně onlinovém vydání se letos kongres koná jak prezenčně, tak prostřednictvím internetu, protože, jak papež připomíná, „pandemie nás stále vyzývá k vzájemné bdělosti“.

Koronavirus nadále způsobuje sociální odloučení a bohužel i ztráty na životech mnoha lidí, což vyvolává sociální krizi, podotýká dále František. Věřící nicméně vkládají svou naději do Pána, který nás i v této době strachu a nejistoty vyzývá, abychom šli vpřed a hlásali svou víru v jeho milosrdenství a něhu. Naší kotvou, zdůrazňuje František, je Pánův kříž, v němž „jsme byli spaseni“. Tento kříž je též svědectvím, protože v něm „jsme byli vykoupeni“, a nadějí, protože v ní „jsme byli uzdraveni, takže nás nic a nikdo nemůže oddělit od Boží vykupitelské lásky“. V závěru videoposelství papež připomíná jubilejní rok losangeleské arcidiecéze, která slaví 250. výročí založení první misie San Gabriel, o které se zasloužil apoštol Mexika a Kalifornie, sv. Juniper Serra.

(jag)

Papež František Promluvy papeže Františka

image:Image Mé Srdce je mezi vámi
Mé Srdce je mezi vámi Michal Altrichter