Papež vyzval děti v římské farnosti, aby se ve všech situacích obracely k Bohu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 4. 2024, 10.49

Svatý otec navštívil ve čtvrtek 12. dubna odpoledne farnost na předměstí Říma, kde zahájil tzv. "školu modlitby" s dětmi, které se připravují na první svaté přijímání v rámci Roku modlitby. Odpovídal na četné otázky a povzbuzoval je, aby přijaly svou víru a obracely se k Bohu v modlitbě v dobrých i zlých časech.

image:Image 55/source/orig/54638_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-114.jpeg
Vatican Media

„Vždy se obracejte k Bohu a modlete se k němu i v nejtěžších chvílích života. Děkujte mu za svou víru za všech okolností, za velké i malé věci, včetně toho, co dostanete k jídlu.“ To byly některé z podnětů, které papež přednesl asi dvěma stovkám dětí připravujících se na první svaté přijímání ve farnosti na předměstí Říma. Setkáním, které spočívalo v otevřeném dialogu mezi ním a nejmenšími, Svatý otec zahájil tzv. "školu modlitby". Toto setkání bylo prvním v rámci Roku modlitby, který je duchovní přípravou na Jubilejní rok 2025.

Papež mimo jiné dětem zdůraznil, že je důležité děkovat za všechno rodičům, přátelům, učitelům a katechetům, ale především Bohu. Vyzdvihl tři velmi důležitá slova v životě každého: děkuji, promiňte, omlouvám se.

Ústředním tématem jeho rozhovoru s dětmi byla modlitba, která by podle papeže nikdy neměla chybět, a to ani v temných chvílích života. Děti se Svatého otce ptaly, jakých situací se tyto chvíle týkají. Jednu z nejdojemnějších otázek položila Alice, která sama bojovala s nemocí: "Jak mohu děkovat Pánu v nemoci?". Papež odpověděl, že i v obtížných situacích mu musíme děkovat, protože On nám dává trpělivost tyto těžkosti snášet. Na otázku, kdy a jak se děti modlí, jedno odpovědělo, že se svou rodinou vždy před jídlem. Svatý otec odpověděl, že je to velmi důležité, protože na světě je mnoho dětí, které nemají co jíst.

Poslední otázka se týkala tématu víry. "Jste křesťané? Máte víru?" zeptal se papež a vyzval děti, aby za to společně s ním Bohu poděkovali. Na závěr dal Svatý otec dětem doporučení. "Než půjdete spát, zamyslete se: Za co mohu dnes Bohu poděkovat?" Papež František zakončil setkání tím, že s dětmi přednesl děkovnou modlitbu, která byla složena pro tuto příležitost a vytištěna na letáku s logem Jubilea 2025 a rozdal jim růžence a čokoládová vajíčka.

Katechetům a kněžím předal prvních šest svazků řady "Poznámky k modlitbě", pomůcek navržených Dikasteriem pro evangelizaci a vydaných Vatikánským nakladatelstvím na podporu pastoračního a modlitebního života před blížícím se Jubilejním rokem.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Rok modlitby Papež František Mladí v církvi

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.