Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež vyzývá k solidaritě s komunitami postiženými cyklonem Moch

Autor: Linda Bordoni Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 5. 2023, 18.30
TiskTisk

Papež František apeluje na příslušné autority, aby usnadnily dodávky humanitární pomoci lidem zasaženým silným cyklonem v Bengálském zálivu, který v oblastech mezi Myanmarem a Bangladéšem rozsévá smrt a zkázu.

Papež František apeloval na úřady, které se zabývají přístupem k humanitární pomoci, aby usnadnily dodávky pomoci lidem zasaženým cyklonem Mocha v Bengálském zálivu.

V projevu po modlitbě Regina coeli v neděli papež poznamenal, že pomoc potřebuje "více než 800 000 lidí", kromě mnoha rohingských uprchlíků, kteří prchají před násilím v Myanmaru a kteří přicházejí do Bangladéše v " nestabilních podmínkách".

"Vyzývám vás, abyste se modlili za lidi žijící na myanmarsko-bangladéšské hranici, kteří byli těžce zasaženi cyklonem," řekl.

Smrt a zkáza

Když silný cyklon Mocha 14. května dorazil na pevninu mezi Cox's Bazarem v Bangladéši a městem Kyaukpyu v Myanmaru, zahynulo 41 lidí a přibližně 700 jich bylo zraněno. Zpráva OCHA odhaduje, že v Myanmaru zasáhl přibližně 5,4 milionu lidí, přičemž 3,2 milionu potřebuje humanitární pomoc.

V Bangladéši podle této zprávy cyklon postihl přibližně 2,3 milionu lidí a zničil asi 12 000 domů. Již dříve existující vysoký nedostatek základních potřeb znamená, že nejvíce postiženi jsou rohingští uprchlíci žijící v táborech.

Papežova výzva k distribuci pomoci

"Zatímco obnovuji své sympatie k těmto obyvatelům, apeluji na odpovědné osoby, aby usnadnily přístup k humanitární pomoci," uvedl papež František.

V závěru vyzval "ke smyslu pro lidskou a církevní solidaritu, abychom přišli na pomoc těmto našim bratřím a sestrám".

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image Misionář světa Jan Pavel II.
Misionář světa Jan Pavel II. Claire Astolfiová
Cena: 75 Kč
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
Cena: 52 Kč
image:Image O nebi a zemi
O nebi a zemi papež František, Abraham Skorka
Cena: 44 Kč
image:Image Zraněný pastýř
Zraněný pastýř Austen Ivereigh
Cena: 449 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou