Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papežův zářijový modlitební úmysl: "Za lidi žijící na okraji společnosti"

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace30. 8. 2023, 9.14
TiskTisk

Papež František zveřejnil svůj modlitební úmysl na měsíc září, ve kterém vyzývá všechny k modlitbě a pomoci lidem na okraji společnosti.


"Modleme se za lidi na okraji společnosti, kteří žijí v nelidských podmínkách, aby nebyli institucemi opomíjeni a nikdy nebyli odvrženi." S touto výzvou přišel v úterý papež František, když zveřejnil svůj modlitební úmysl na září 2023, který je určen pro "lidi žijící na okraji společnosti".

Ve videu, které připravila Celosvětová síť modlitby s papežem na září, se papež zamyslel nad lhostejností, kterou snáší mnoho lidí na okraji společnosti. "Bezdomovec, který zemře na ulici, se nikdy neobjeví mezi hlavními zprávami ve vyhledávačích nebo ve zpravodajství," postěžoval si a položil si otázku, jak mohla naše společnost dosáhnout takové míry lhostejnosti.

Papež František tuto lhostejnost přičítá tzv. kultuře odhazování, v níž miliony mužů a žen nemají ve srovnání s ekonomickými statky žádnou cenu.  Papež poté vyzval všechny, aby věnovali pozornost lidem, kteří se potýkají s marginalizací, a to i v důsledku "chudoby, závislostí, duševních nemocí nebo postižení".

"Zaměřme se na jejich přijetí, na přijetí všech lidí, kteří to potřebují." V reakci na takovou lhostejnost vyzdvihl papež kulturu přijímání, kdy je poskytováno přístřeší, domov,  láska a lidské teplo.

A na závěr papež František vyzval každého křesťana, aby se modlil za lidi na okraji společnosti, kteří žijí v nelidských životních podmínkách.

Zdroj: Vatican News

Focusy

Papež František Apoštolát modlitby

Mohlo by vás zajímat

image:Image Modlitby
Modlitby
Cena: 40 Kč
image:Image Modlím se za svého milého nejen 31 dní
Modlím se za svého milého nejen 31 dní Monika Vejmělková
Cena: 80 Kč
image:Image Magnificat (2CD)
Magnificat (2CD) Jaroslav Tůma
Cena: 315 Kč
image:Image Živý růženec
Živý růženec
Cena: 88 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou