Papežův zářijový modlitební úmysl: "Za lidi žijící na okraji společnosti"

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace30. 8. 2023, 9.14

Papež František zveřejnil svůj modlitební úmysl na měsíc září, ve kterém vyzývá všechny k modlitbě a pomoci lidem na okraji společnosti.

"Modleme se za lidi na okraji společnosti, kteří žijí v nelidských podmínkách, aby nebyli institucemi opomíjeni a nikdy nebyli odvrženi." S touto výzvou přišel v úterý papež František, když zveřejnil svůj modlitební úmysl na září 2023, který je určen pro "lidi žijící na okraji společnosti".

Ve videu, které připravila Celosvětová síť modlitby s papežem na září, se papež zamyslel nad lhostejností, kterou snáší mnoho lidí na okraji společnosti. "Bezdomovec, který zemře na ulici, se nikdy neobjeví mezi hlavními zprávami ve vyhledávačích nebo ve zpravodajství," postěžoval si a položil si otázku, jak mohla naše společnost dosáhnout takové míry lhostejnosti.

Papež František tuto lhostejnost přičítá tzv. kultuře odhazování, v níž miliony mužů a žen nemají ve srovnání s ekonomickými statky žádnou cenu.  Papež poté vyzval všechny, aby věnovali pozornost lidem, kteří se potýkají s marginalizací, a to i v důsledku "chudoby, závislostí, duševních nemocí nebo postižení".

"Zaměřme se na jejich přijetí, na přijetí všech lidí, kteří to potřebují." V reakci na takovou lhostejnost vyzdvihl papež kulturu přijímání, kdy je poskytováno přístřeší, domov,  láska a lidské teplo.

A na závěr papež František vyzval každého křesťana, aby se modlil za lidi na okraji společnosti, kteří žijí v nelidských životních podmínkách.

Zdroj: Vatican News

Papež František Apoštolát modlitby

image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Dobrý život
Dobrý život papež František
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.