Patriarcha Bartoloměj: František je milovaný bratr, s nímž sdílím požehnanou cestu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 3. 2023, 18.22

Ekumenický pravoslavný patriarcha ve svém blahopřání papeži Františkovi zdůrazňuje pouto přátelství a ducha, které oba spojuje: pojí nás společné úsilí spatřovat Kristovu přítomnost v těch, kteří nejvíce trpí.

image:Image 26/source/orig/25097_22024_0_844.jpeg

Je pro mě zvláštní ctí a hlubokou radostí, že mohu vyjádřit co nejupřímnější blahopřání svému milovanému bratru, papeži Františkovi, u příležitosti desátého výročí jeho zvolení prvním biskupem naší sesterské římské církve. Během těchto deseti let nás naše přátelství a spolupráce, zejména ve službě přinášení útěchy a pokoje všemu Božímu lidu a v pověření podporovat péči a uzdravení celého Božího stvoření, sblížily v našem společném přesvědčení a odhodlání vidět tvář a přijímat přítomnost našeho Pána Ježíše Krista v nejmenších trpících bratřích a sestrách.

Drahý bratře Františku, oceňuji, jaké si kladeš priority ve svém působení, oceňujeme prozíravost tvých činů a obdivujeme pokrok tvého mandátu. Osobně se těším na sdílení dalších kroků na tvé požehnané cestě, protože se blíží historická připomínka a mimořádné oslavy prvního ekumenického koncilu v Niceji, kde byly formulovány hlavní články našeho křesťanského vyznání víry. Ad multos annos, můj drahý příteli! Chrónia pollá!

BARTOLOMĚJ I., EKUMENICKÝ KONSTANTINOPOLSKÝ PATRIARCHA

Papež František Osobnosti Ekumenismus