Počet hladovějících ve světě rapidně stoupá

Autor: Eva Svobodová Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 10. 2022, 17.36

U příležitosti Světového dne výživy, který si připomeneme tuto neděli, vyzval papež František k překonání hladu a podvýživy ve světě. To je však možné pouze tehdy, pokud budou všichni spolupracovat, uvedl František v poselství Organizaci OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

image:Image 18/source/orig/17779_chude-dite.jpg
Foto: Pixabay

Papež připomněl motto letošního Světového dne: "Lepší produkce, lepší potraviny, lepší životní prostředí a lepší život pro všechny". Je podle něj důležité, aby se právě lidé stali středem jakékoli strategie nebo akce. V souvislosti s mezinárodní spoluprací František vyzval k lidskosti a solidaritě. Zároveň ujistil FAO a další humanitární agentury o tom, že mají podporu Vatikánu a katolické církve.

Světový den výživy se koná každoročně 16. října, v den založení FAO, od kterého letos uplynulo 77 let. Samotný Světový den se každoročně připomíná ve 150 zemích světa od roku 1981 a jeho cílem je upozornit na hlad ve světě.

Nedávno organizace včetně katolické Caritas varovaly, že počet lidí postižených hladem na celém světě stále roste, a to v důsledku klimatické krize, koronavirové pandemie, místních konfliktů a inflačních a cenových tlaků. Na celém světě trpí hladem téměř 830 milionů lidí, tedy přibližně každý desátý člověk. V porovnání s rokem 2019 je tento počet přibližně o 20 % vyšší.

Zdroj: Kathpress

Papež František Charita