Pohřeb emeritního papeže a účast českých poutníků

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí
Datum publikace31. 12. 2022, 21.04

Pohřeb emeritního papeže Benedikta XVI. byl stanoven na čtvrtek 5. 1. 2023 v 9.30 ve Vatikánu. Bohoslužbu posledního rozloučení povede papež František. Pokud se poutníci z České republiky budou chtít na pohřeb vypravit, musí si dle vlastních možností zajistit individuální dopravu letadlem, auty, vlakem či linkovým autobusem.

image:Image 14/source/orig/13632_vyhrajte-tydenni-pobyt-v-rime.jpg

Poutnímu centru Koclířov ani jeho blízkému partnerovi, CK Avetour, se bohužel ani přes velkou snahu nepodaří zajistit organizovanou účast věřících z České republiky.

V Římě je možné využít možné ubytovací kapacity českého poutního domu Velehrad nebo další poutní domy, pensiony či hotely. Pokud se chcete zúčastnit a potřebujete pomoc či radu, můžete se obracet na Poutní centrum Koclířov.

Osobnosti

image:Image České paměti