Pomozme betlémským mniškám opravit klášter

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace3. 4. 2024, 12.06

Žijí v tichu a ústraní, ale zároveň jsou otevřené světu. Mají velkou duchovní sílu a překvapivě nízký věkový průměr. Řeč je o mnišské rodině Betléma, Nanebevzetí Panny Marie a sv. Bruna. Betlémské mnišky jsou společností zasvěceného života papežského práva, navazující na tradici kartuziánského řádu.

image:Image 55/source/orig/54101_snimek-obrazovky-2024-04-03-v-12-04-18.png

Klášter Monts Voirons, nedaleko Ženevského jezera, je jedním z nejstarších klášterů Betlémských mnišek. V současnosti potřebuje zásadnější rekonstrukci. Betlémské mnišky prosí ochotné lidi o pomoc s různými pracemi při opravách jejich rozlehlého domu. Informace o možné pomoci s opravou kláštera najdete na plakátku v fotografiích.

Také jedním z velkým přání královéhradeckého biskupa Mons. Jana Vokála je, aby v budoucnu Betlémské mnišky v královéhradecké diecézi založily svůj řeholní dům.

Pokud  vás nabídka pomoci sestrám zaujala, budeme rádi, dáte-li nám na Biskupství (sekretariat [at] bihk.cz) vědět, že se k sestrám chystáte.

Více o řeholnicích zde.

Život z víry Řeholní život Spiritualita

image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Za církev obnovenou a ekumenickou
Za církev obnovenou a ekumenickou Robert Svatoň
image:Image Provokující evangelia
Provokující evangelia Alessandro Pronzato