Postní almužna: Pomáhejte půstem!

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace1. 2. 2023, 11.32

K postní době patří již tradičně duchovně-formační akce Postní almužna. Během půstu mají (nejen) věřící lidé opět možnost návratu ke starobylé tradici – almužně. Do papírové pokladničky neboli postničky, kterou získáte v Charitě nebo ve farnosti, můžete odkládat peníze za požitky, které si během půstu odepřete. Získaný obnos pak pomůže lidem v nouzi.

image:Image 23/source/orig/22982_20594_0_postnicka.jpg

Půst obnovuje naše duchovní síly a umožňuje nám vnímat Krista v potřebách našich bližních. Je mnoho možností, jak se můžeme něčeho pro nás příjemného zříci ve prospěch druhých: například omezit kouření, alkohol, kávu, sladkosti, zábavu, televizi, zbytečné brouzdání po internetu, luxus nebo jiné věci, jež nejsou pro život nezbytně nutné. Tím, že se omezíme ve své spotřebě, můžeme nejen prospět trpícím lidem, ale také tím obohacujeme sami sebe.

Postní almužna bude zahájena na Popeleční středu, 22. února, a potrvá až do konce postu.

Tato dobrovolná duchovní formace věřících se koná od roku 2009 z podnětu České biskupské konference. Obdobné akce duchovní formace a doprovodného prožívání duchovní obnovy prostřednictvím staré postní praxe se pořádají již mnoho let v Anglii, Belgii, Německu, Rakousku, dokonce i v Polsku a na Ukrajině.

Postničku si můžete vyzvednout:

v sakristii kostela Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána v Nerudově ulici 22 v Praze 1

od úterý do neděle od 14 do do 17 hodin a v neděli od 8 do 17 hodin

• na recepci Arcibiskupství pražského, Hradčanské náměstí 16, Praha 1
  • v pracovní dny od 8 do 18 hodin

Půst a Velikonoce

image:Image Velikonoce
Velikonoce Klára Trnková
image:Image Velikonoční Lectio Divina 3 + 4
Velikonoční Lectio Divina 3 + 4 Pier Giordano Cabra, Giorgio Zevini
image:Image Vánoční a velikonoční písně ze starých kancionálů (CD)
Vánoční a velikonoční písně ze starých kancionálů (CD)