Postní kázání pro papeže a římskou kurii se zaměří na synodalitu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 3. 2023, 13.29

Postní meditace kazatele Papežského domu, kard. Cantalamessy, zazní po pět březnových pátků v aule Pavla VI.

image:Image 25/source/orig/24789_21770_0_844.jpeg
Kazatel Papežského domu, kardinál Cantalamessa

„Kdo má ucho, ať poslouchá, co říká Duch církevním obcím“, tak zní téma letošních postních kázání, která kardinál Raniero Cantalamessa pronese jako "malý příspěvek k práci synody" v pátky 3., 10., 17., 24. a 31. března. Papežský kazatel ve svých meditacích vychází z výzvy Zmrtvýchvstalého Pána v Knize Zjevení (2,7).

Postní kázání se konají ve vatikánské aule Pavla VI. a zváni jsou na ně kardinálové, arcibiskupové, biskupové, zaměstnanci římské kurie, Governatorátu městského státu Vatikán a římského vikariátu, generální představení řeholních společenství patřících do Papežské kaple, komunity římských seminářů a kolejí a členové Papežského domu.

Záměrem je, vysvětluje kazatel Papežského domu, povzbudit je, aby Ducha svatého postavili do středu celého života církve a v této chvíli zejména do středu synodální práce. Jde o to, dodává kapucínský kardinál, pokusit se prostřednictvím pěti meditací nahlédnout, jak takové naslouchání realizovat v některých klíčových oblastech - jako je evangelizace, liturgie a teologie - a jak najít důvod pro křesťanskou víru, aby s důvěrou čelila výzvám současnosti ve světle Ježíšova příslibu: "Buďte dobré mysli, já jsem přemohl svět (Jan 16,33).

Půst a Velikonoce Osobnosti

image:Image Zbytečný kněz