Pouť v kapli P. Marie Pomocné ve Vintířově

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace8. 7. 2022, 9.49

V úterý 5. července 2022 proběhla od 10.30 hodin na Ostrověsv. Klimenta v Hostěnicích u Brozan nad Ohří cyrilometodějská pouť.

image:Image 15/source/orig/14042_10879_0_img-2229.jpg

Bohoslužbu,která se konala pod širým nebem, připravil místní duchovní správce P. Mgr.Wolfgang Karel Horák, O.Praem. Jako hlavního celebranta pozval generálníhovikáře Mons. Martina Davídka. Po skončení mše svaté se poutníci vydali kekříži, který stojí na místě bývalého kostela sv. Klimenta, jehož počátky lzevysledovat až k žákům sv. Cyrila a Metoděje. P. Horák se zde s poutníkypomodlil modlitbu Anděl Páně a poté jim dal své požehnání. Po skončeníliturgické části pouti byli přítomní pozváni na agapé na místní statek, kdemohli také posedět a podělit se o své zážitky nejen z pouti, ale i každodennípraxe křesťanského života. Příští pouť na ostrov sv. Klimenta se bude konatopět za rok na svátek sv. Cyrila a Metoděje.

Foto: Jaroslav Veselka, Martin Davídek a Pavel Hecl

Život z víry

image:Image Znamení a symboly katolické víry
Znamení a symboly katolické víry Les Miller