Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Prašivá 2023 se blíží. Sdílejme tam společně naději!

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace7. 6. 2023, 16.34
TiskTisk

Sdílej naději... To je motto letošního ročníku setkání dětí a rodin s biskupem Martinem Davidem. Udělejte si v sobotu 1. července čas a vydejte se na pouť do Beskyd! Co nás tam letos čeká? Napoví článek...

image:Image 34/source/orig/33049_24423_0_prasiva.jpg

Když se řekne Prašivá... Je to nejen hora v nadmořské výšce 843 m nacházející se v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, která je oblíbeným turistickým cílem, ale i poutní místo – na vrcholu Malé Prašivé stojí dřevěný poutní kostelík sv. Antonína Paduánského z roku 1640. Prašivá je však také ustálené pojmenování pro Diecézní setkání dětí a rodin s otcem biskupem, které se konává 1. července, a to již více než 20 let.

Pastorační centra naší diecéze (Centrum pro rodinu a sociální péči, Katechetické a pedagogické centrum a Diecézní centrum pro mládež) toto setkání připravují ve spolupráci i letos. Jeho mottem je „Sdílej naději“. Srdečně zveme děti, rodiny, prarodiče, kněze, jáhny, katechety, zkrátka všechny malé, větší i největší! Pojďme naději objevovat a nacházet, povzbuzovat se v ní a sdílet ji na setkání dětí a rodin v sobotu 1. července 2023. Věříme, že k tomu přispěje jak dopolední program v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách, tak odpolední stanoviště přímo na hoře Prašivá.

Dopoledne začneme v areálu Kamenité v 10.00 a po úvodním přivítání budeme slavit mši svatou s otcem biskupem Martinem a kněžími naší diecéze. Poté bude prostor na vlastní svačinku a cestu nahoru na Prašivou. Během výšlapu nás povzbudí citáty a myšlenky o naději. Od 12.30 se rozproudí život na louce mezi kostelem sv. Antonína a turistickou chatou a na 26 stanovištích budou čekat duchovní, poznávací, pohybové, výtvarné i hudební aktivity, kde se můžeme setkat, zakusit a sdílet naději mnoha různými způsoby.

Namátkou z nich vybíráme: Co bychom chtěli dělat, abychom přinášeli naději – do rodin, do farností, do zaměstnání? Sdílejme se s otcem biskupem Martinem. Přijďte se seznámit, jakou naději dávají zraněným zvířatům v Záchranné stanici a Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Kde je naděje ukrytá v knihách, nám zprostředkuje Městská knihovna Frýdek-Místek. Přemýšlejte, jaké biblické příběhy o naději znáte. Zastavte se také u hasičů a zdravotníků, kteří dávají naději na záchranu života. Uvidíte a najdete naději ve věcech a dějích kolem sebe? Znáte organizaci Mary´s Meals, která dává naději na lepší život miliónům dětí? Kdo může být nemocničním kaplanem a jak může přinášet naději nemocným? Naději můžeme také čerpat v přátelství – přijďte si to vyzkoušet v jednoduché aktivitě. Věříme, že si z těchto a mnoha dalších stanovišť vyberete a že si je spolu užijeme! V 15.30 bude setkání zakončeno slavnostním požehnáním.

Přáli bychom si, abyste ze setkání odjížděli povzbuzení. Toto povzbuzení v naději na běžný život bychom také přáli patnáctileté Agátě, která je od svého narození pro těžké zdravotní postižení odkázána na pomoc ostatních. V září 2022 byla nucena podstoupit velmi těžkou operaci stehenních kostí a kyčlí. Nyní je před ní dlouhá cesta rehabilitace. Přímo na setkání můžete finančně přispět na její rehabilitační péči a na náročná terapeutická cvičení nutná ke stabilizaci zdravotního stavu a zabránění dalších komplikací.

Více informací o setkání postupně zveřejňujeme na prasiva.prorodiny.cz

Těšíme se na vás 1. července na Prašivé!

Barbora Holoubková 

Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Katolické proroctví
Katolické proroctví Yves Dupont
Cena: 252 Kč
image:Image Vykročit do neznáma
Vykročit do neznáma Jack Mardesic
Cena: 251 Kč
image:Image Otázky rodiny ve světě a v církvi
Otázky rodiny ve světě a v církvi Aleš Opatrný
Cena: 150 Kč
image:Image Jedno tělo
Jedno tělo Pavel Blažek
Cena: 89 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou