Právě vyšlo další číslo časopisu Fermentum

Autor: Martin Steiner Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy
Datum publikace24. 2. 2023, 9.15

Druhé číslo letošního ročníku časopisu Fermentum (2/2023) se stálou přílohou Živá teologie je již k dispozici na e-shopu Cirkev.cz. Koupit si můžete buď zvýhodněné roční předplatné, nebo samostatně jednotlivá vydání časopisu.

image:Image 13/source/orig/12565_fermentum-red.png

Homiletická část časopisu FERMENTUM je věnována nedělím a slavnostem postní a velikonoční doby. V příloze ŽIVÁ TEOLOGIE nejprve pojednává o diakonátu coby stavu a službě Tomáš Machula. Stručně a srozumitelně vystihuje podstatné prvky obojího a nezapomíná na souvislosti týkající se jak služby kněžské a biskupské, tak osob, jimž jáhen slouží. Další text od Adama Mackerleho se věnuje frekventovanému tématu umělého potratu. První část zamýšlené dvoudílné studie je věnována především biblickým východiskům křesťanského pohledu na toto téma, jež současně začleňuje do souvislostí jak s předovýchodními právními texty, tak se starokřesťanskou literaturou. I v tomto čísle najdete recenze knižních novinek, jejichž četba by mohla prohloubit službu čtenářů v jejich společenstvích.

Časopis FERMENTUM vydává Česká biskupská konference (ČBK) a můžete si jej koupit na e-shopu Cirkev.cz. Zvýhodněné roční předplatné (4 vydání) stojí 285 Kč a jednotlivá čísla časopisu stojí 89 Kč.

Časopis FERMENTUM je dalším katolickým médiem po Katolickém týdeníku, který je distribuován výhradně na portálu Cirkev.cz. Více informací o časopisu najdete na jeho webu fermentum.cirkev.cz, kde si můžete pro představu po registraci zdarma stáhnout vydání číslo 1/2022.

Liturgie a bohoslužby Média

image:Image Mešní řád tradičního římského ritu
Mešní řád tradičního římského ritu
image:Image Společné prosby věřících - červené