Přednáška: Friedrich Nietzsche a křesťanství

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace18. 10. 2023, 10.24

Česká křesťanská akademie, místní skupina Zábřeh, zve všechny zájemce na přednášku Ondřeje Sikory nazvanou „Friedrich Nietzsche a křesťanství. Provokace, nebo inspirace?“. Uskuteční se v úterý 24. října 2023 od 18.00 v Katolickém domě v Zábřehu.

image:Image 44/source/orig/43566_28049_0_nietzsche.jpg

Friedrich Nietzsche, jeden z nejznámějších filosofů evropské tradice, je v širším povědomí spojován s razantním odporem proti křesťanství a křesťanské kultuře. Přednáška představí posluchačům polemiku, kterou Nietzsche s křesťanstvím během svého myslitelského života svádí, zasadí ji do širšího kontextu jeho myšlení a nastíní inspirativní motivy, které toto myšlení pro současné křesťanství může přinášet.

Mgr. Ondřej Sikora, Ph.D. přednáší filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice, věnuje se modernímu kontinentálnímu myšlení, zejména kantovské tradici.

Život z víry Osobnosti

image:Image Rozptýlit mlhu
Rozptýlit mlhu
image:Image Církev na kolenou