Prezident COMECE: Modlete se za mír v Jeruzalémě!

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 10. 2023, 14.50

Prezident Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) Mariano Crociata vydal prohlášení k současné situaci v Izraeli. "Modlete se za mír v Jeruzalémě!", vyzývá věřící s odkazem na Žalm 122.

image:Image 44/source/orig/43115_stazeny-soubor-1.jpg

Jsem hluboce zarmoucen a znepokojen zprávami ze Svaté země o masových útocích z pásma Gazy, jejichž oběťmi jsou nevinní civilisté v Izraeli. Stále stupňující se násilí už si vyžádalo stovky mrtvých a zraněných.

Jménem všech biskupů COMECE bych rád vyjádřil blízkost v modlitbě a solidaritu všem obětem a jejich rodinám. Sdílím bolestné znepokojení papeže Františka nad touto vážnou situací a chtěl bych vyzvat všechny zúčastněné strany, aby ukončily útoky, propustily unesené rukojmí a zastavily toto násilí, protože terorismus a válka nevedou k žádnému řešení, ale pouze ke smrti a utrpení mnoha nevinných lidí.

Stejně tak vyzývám mezinárodní společenství včetně Evropské unie, aby udělali všechno pro zmírnění situace, zajistili základní práva všech lidí v regionu a respektovali historický a právní status Svaté země.

Doufám také, že pokračující krveprolití může připomenout členům mezinárodního společenství včetně EU naléhavou potřebu usilovat více o trvalý a udržitelný mír v oblasti Blízkého východu na základě mezinárodního práva, spravedlnosti a rovných práv pro všechny.

Obraťme se k Marii, Královně míru, a modleme se za mír v Izraeli a Palestině.

Zdroj: COMECE

Pronásledování křesťanů Biskupové

image:Image Pierre Claverie
Pierre Claverie Jean-Jacgues Pérennés