Při Hromniční pouti ve Šternberku budou matky prosit za své děti

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace11. 1. 2023, 10.25

Velkou obětní svíci jako prosbu za ochranu a dar víry pro své děti a za odvrácení zla od svých rodin přinesou i letos matky z celé ČR před sochu Šternberské madony. Hromniční pouti, která se v kostele Zvěstování Panny Marie uskuteční v sobotu 4. února 2023, se každý rok účastní stovky žen, mezi nimi také členky Hnutí modlitby matek.

image:Image 23/source/orig/22076_19646_0_sternberska-madona-nahled.jpg

Ženy a matky ve Šternberku obnovily starobylý zvyk obětování svíce, zvyk pocházející z první poloviny 18. století, kdy se Morava obávala pruského vpádu. V mnohých moravských městech se tehdy konaly prosebné pobožnosti za odvrácení nebezpečí. 1. února 1741 přinesly dvě ženy do kostela Zvěstování Panny Marie ve Šternberku voskovou svíci o váze asi 10 kg jako dar Matce Boží, aby skrze její přímluvu byly uchráněny od nepřátel. Svíce měla hořet při každé mši svaté po celý rok a následně pak byla obětována vždy v čase Hromnic.

Pouť pořádá místní farnost společně se šternberským Centrem pro rodinu.

Program:

9.20 modlitba radostného růžence a příležitost ke svátosti smíření
10.00 mše svatá s darováním svíce, hlavní celebrant biskup Antonín Basler
12.30 svědectví „Dítě v srdci“
13.00 adorace s modlitbou za děti
13.30 zakončení pouti

Celý program se koná v areálu kostela a bývalého kláštera, proto je namístě vybavit se teplým oblečením a vzít s sebou i jídlo – zajištěny jsou jen teplé nápoje. Více informací na www.farnoststernberk.cz.

Život z víry

image:Image Ohrožené památky
Ohrožené památky Michal Valenčík
image:Image Jak přežít ve službách církve