Příležitost pro mladé umělce: studium na Škole umění a řemesel Svatopetrské huti ve Vatikánu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 6. 2023, 14.21

Svatopetrská huť ve spolupráci s nadací Fratelli tutti pořádá již druhý ročník Školy umění a řemesel, do kterého se mohou přihlásit zájemci z celého světa ve věku 18 - 25 let. Podmínkou je prezenční studium přímo ve Vatikánu od října 2023 po dobu šesti měsíců. Pro 20 vybraných studentů to bude jedinečná příležitost jak získat znalosti o materiálech, historii, umění, technikách a technologiích ruku v ruce s profesním, lidských a duchovním růstem.

image:Image 36/source/orig/35065_foto-10.jpg
Foto: https://www.fondazionefratellitutti.org/

Již v 18. století Svatopetrská huť založila Papežské učiliště umění, které mělo za cíl předat novým generacím řemeslníků staletou tradici a poznání o výstavbě, výzdobě a údržbě vatikánské baziliky.

Dnešní Škola umění a řemesel vychází z této tradice, ale nabízí inovativní způsob výuky za využití nejmodernějších technologií . Výuku vedou nejlepší umělci Svatopetrské huti, specializovaní dělníci starající se o každodenní údržbu baziliky sv. Petra, techničtí zaměstnanci a dále odborníci na kulturní památky, univerzitní profesoři a zkušení řemeslníci.

Teoretická i praktická výuka bude probíhat prezenčně v učebnách a dílnách Svatopetrské huti přímo na území Městského státu Vatikán od října 2023 do března 2024. Celkový počet 600 hodin bude rozdělen na 200 hodin teoretické výuky a 400 hodin praxe v dílnách.

Škola nabízí studium zdarma italským a zahraničním studentům ve věku 18 - 25 let, kteří mají znalost italského jazyka na úrovni B2 a mají maturitní zkoušku z technické školy, výuční list nebo diplom odpovídající italskému systému. Kurzy jsou otevřeny i univerzitním studentům, kteří splňují požadovaná kritéria.

Druhý ročník školy nabídne celkem pět kurzů určených pro kameníky, zedníky, štukatéry a dekoratéry, truhláře, mozaikáře a kováře, kteří po úspěšném složení závěrečné zkoušky obdrží certifikát dokládající získané kompetence.

Studentům bude k dispozici sdílené ubytování zdarma přímo ve Vatikánu v blízkosti baziliky. Termín pro zaslání přihlášky byl prodloužen do 25. července 2023! Přihlášku naleznete v příloze. Detailní informace o studiu jsou k dispozici na stránkách Školy umění a řemesel.

Kultura Církevní školství

image:Image Otevřené otázky bádání o raném křesťanství
Otevřené otázky bádání o raném křesťanství Otakar Antoň Funda, Zdeňka Špiclová
image:Image Fundamentální katechetika