Připoj ruce k modlitbě a doputuj ke kříži

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace7. 3. 2024, 11.22

Dospělí, děti v rodinách, školách, farnostech a Misijních klubkách, jsou zváni, aby v postní době připojily ruce k modlitbě, jejíž námět byl převzatý z modlitby papeže Františka na prstech ruky, a vykonali menší pouť ke kříži ve svém okolí. Děti se mohou zapojit také do doprovodné výtvarné části.

image:Image 53/source/orig/52666_34268_0_image.jpg

Svatý otec vytvořil před mnoha lety, ještě jako arcibiskup v Argentině, modlitbu pro pět prstů na ruce, jejímž prostřednictvím vybízí, abychom se modlili nejen za sebe, ale i za druhé. Připojme tedy v přípravném čase před Velikonocemi všichni své ruce k této modlitbě. Pomocí prstů na rukou se můžeme v postní době postupně modlit za konkrétní bližní.

Ukažme dětem, a sobě připomeňme, jak jsme skrze Boží lásku spojeni se všemi lidmi a jak velmi nás modlitba posiluje a pomáhá nám milovat ty, které máme kolem sebe, protože Pán Ježíš nás k tomu svým příkladem vyzval.

Modlitební sada obsahuje propagační plakát na nástěnku a modlitbu, včetně vysvětlení symboliky pěti prstů. Každé dítě by mělo mít k dispozici svůj modlitební list. V balíčku materiálů obdržíte také podrobnější instrukce, včetně informací o postní almužně.

Ruce modlitby objednávejte na: https://www.missio.cz/materialy/nabozenske/misijni-postni-modlitebni-aktivita-pridej-ruce-k-modlitbe/

Půst a Velikonoce Život z víry

image:Image Vést jako pastýř