Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Prohlášení České biskupské konference k setkání v Arcibiskupském paláci v souvislosti s uvedením knihy „Spiknutí“

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace24. 4. 2024, 16.06
TiskTisk

Biskupové Čech, Moravy a Slezska vydávají následující prohlášení k setkání v Arcibiskupském paláci v Praze v souvislosti s uvedením knihy „Spiknutí“:

image:Image 56/source/orig/55181_arcibiskupsky-palac-hradcany-3399.jpg

Setkání v Arcibiskupském paláci v souvislosti s knihou „Spiknutí“ považujeme za politováníhodnou událost a jsme si vědomi pohoršení, které mezi lidmi vyvolalo, o čemž svědčí nemalé množství reakcí, především z řad katolíků. Těmto reakcím rozumíme, slyšíme je a bereme je vážně.

Přijali jsme vysvětlení Mons. Jana Graubnera, arcibiskupa pražského, že k pronájmu došlo bez toho, že by měl k dispozici potřebné informace, a že se od dané akce distancuje. Pro budoucnost byla přijata opatření pro pořádání veřejných akcí v církevních prostorách. Při pronájmech těchto prostor se bude důsledně oddělovat církevní a světský rozměr takových akcí včetně vhodnosti přítomnosti církevního představitele.

Děkujeme všem, kterým záleží na obrazu a svědectví církve navenek. Stejně tak je povzbudivé vidět, jak veliká očekávání má od církve široká veřejnost.

24. dubna 2024 

Focusy

Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Madame Guyon
Madame Guyon Phylis Thompsonová
Cena: 246 Kč
image:Image Boží spolupůsobení a lidská svoboda v díle Josefa Pospíšila
Boží spolupůsobení a lidská svoboda v díle Josefa Pospíšila Vladimír Zeman
Cena: 224 Kč
image:Image Najít svou cestu
Najít svou cestu Tony Kalmová
Cena: 251 Kč
image:Image Odvaha milovat
Odvaha milovat Carlo Maria Martini
Cena: 224 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou